İlk mor bayrak Çankaya’nın 

0
255

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik proje ve çalışmalarıyla rol model olan Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından verilen Mor Bayrağı alan ilk yerel yönetim oldu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Ankara Milletvekilleri Ayşe Gülsün Bilgehan, Aylin Nazlıaka, Şenal Sarıhan ve Murat Emir’in katıldığı törenle Mor Bayrak, Çankaya Belediyesinin önündeki direğe çekildi.
Çankaya Belediyesi, CHP’li belediyelerin toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayacak proje ve çalışmaları hayata geçirmesini teşvik etmek amacıyla Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla başlatılan Mor Bayrağı almayı hak eden ilk yerel yönetim oldu.
CHP Yerel Yönetimler Biriminin, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik uluslararası ölçütler çerçevesinde belirlediği kriterler üzerinden değerlendirilen Çankaya Belediyesi, belirlenen kreş, kadın sağlık merkezi, sığınma evi, hasta ve yaşlı bakımevi gibi sosyal hizmetlerin sunulması; kadının istihdamda ve yönetimde eşit temsilinin sağlanması ve cinsiyete duyarlı bütçeleme gibi başlıkların tamamını karşıladı.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz