“İKTİDARLAR DEĞİŞİR, ASLİ OLAN HALKTIR”

0
133
- Reklam -

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


CHP’li Zeybek yayınladığı mesajda gazetecilere çağrıda bulunarak şu ifadeleri kullandı:
“Gazetecilik, halk için doğruları haykırdığınız zaman oldukça önemli bir meslektir.

Gazeteci kimse bulunduğu topluma ışık tutar, yol gösterir. Doğruyu ve yanlışı tüm çıplaklığıyla anlatmaya çalışır. Gazeteci kimse siyasetçilerin etrafında pervane olmaz, etik değerlere bağlı kalır. Ünlü bir söz vardır: “Haber bir yerlerde birilerinin yapılmasını istemediği şeydir.

- Reklam -

Geri kalan her şey halk ve ilişkiler ile reklamcılıktır” Bu doğrultuda gazeteciler birilerini övmek için, güzellemek için değil tam da canını kalemiyle acıtmak, gerçekleri toplumun önüne sermek için vardır.

Aksi halde yapılan iş propagandadan ve siyasilerin yayın organı olmanın dışında bir şey değildir. Ne yazık ki ülkemizde de büyük zannedilen havuz medyası tam olarak iktidarın değirmeninde, saraydan onaylı konuları haber yapmakta, aksini telaffuz dahi edememektedir. Baskı altında gazeteciliğin hüküm sürdüğü ülkemizde daha özgür, daha tarafsız ve bağımsız gazetecilik için siyasetin gazetecilerden, gazetecilerin siyasilerden kişisel anlamda uzaklaşması ve iktidarın artık basını bir kukla gibi görmekten vazgeçmesi gerekir. Tüm bu duygu ve düşüncelerimle görevi başında olan, işsiz kalan tüm gazetecilerin bu özel gününü kutluyorum. İktidarlar değişir, siyasiler değişir, asli olan halktır diyorum.”

- Reklam -