İki terörist yakalandı, iki terörist teslim oldu

0
202

TSK dün iki teröristin yakalandığı, iki teröristin ise kendiliklerinden teslim olduklarını bildirdi.
TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün Bölücü Terör Örgütü mensubu iki terörist, Şanlıurfa Suruç’ta, Güvenlik Güçleri tarafından, silahsız ve teçhizatsız olarak yakalandı. Bölücü Terör Örgütü mensubu başka iki terörist de, Hakkâri Şemdinli’de, Güvenlik Güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu. Teröristlerle ilgili adli soruşturma başlatıldı.
Bu arada Volkan-15/1 Tatbikatı, Türk Hava Kuvvetlerine bağlı tüm muharip unsurların komuta ve kontrolünü sağlayan Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı tarafından tüm Türkiye hava sahasında muharip ve destek unsurlarının katılımıyla başladı. Tatbikat 13 Şubat’ta sona erecek.
Tatbikat, büyük çaplı bir hava harekâtının komuta ve kontrolünü tek merkezden yönetmek, hava harekâtını geceden gündüze devamlılık arz edecek şekilde Milli ve NATO standartlarına uygun olarak planlamak ve icra etmek, birliklerin harbe hazırlık seviyelerini en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor.Tatbikatın ilk bölümü bilgisayar destekli ve sanal olarak gerçekleştirilecek. İkinci bölümü 48 saatlik kesintisiz ve gerçek uçuşlu olarak icra edilecek. Bu bölümde 500 sorti yapılacak. Uçuşlu bölüme, Türk Hava Kuvvetleri bünyesindeki F-16, F-4E 2020 ve RF-4E tipi muharip uçakların yanı sıra, Havadan Yakıt İkmali, Havadan İhbar Kontrol, A400M, C130, C160, CN235 uçakları ile helikopterler ve tüm hava savunma sistemleri katılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz