İHRACAT REKORU ODS CONSULTİNG GROUP ANKARA’DAKİ YENİ OFİSİNİ AÇTI

0
244

8 ülkede, 400’e yakın aktif müşterisine danışmanlık hizmeti sunan ODS Consulting Group, ana merkezi Ankara’daki yeni ofisinin kapılarını açtı. Açılışta sektöre ilişkin görüşlerini paylaşan ODS Consulting Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Onur Seçkin, Türkiye’deki yatırım fırsatlarına değindi.

ODS’nin yeni ofisinin açılışı; 15 Aralık Çarşamba günü, başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin önde gelen iş insanlarının katılımıyla Next Level’da gerçekleşti. Açılışta sektöre ilişkin görüşlerini paylaşan ODS Consulting Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Onur Seçkin, Türkiye’deki yatırım fırsatlarına değindi. Uluslararası iş geliştirme ve ihracat danışmanlık hizmetinden hibe ve destek yönetimi danışmanlığına, kurumsal gelişim danışmanlık hizmetinden üretim danışmanlığına kadar pek çok alanda şirketlere profesyonel bakış açısı sunan ODS Consulting Group, Ankara’daki yeni ofisini hizmete sundu. 15 Aralık Çarşamba günü düzenlenen kokteyl etkinliği ile gerçekleşen açılışta, iş dünyasının temsilcileri de yer aldı.
ODS Consulting Group’tan tüm zamanların ihracat rekoru
Açılışta konuşan Seçkin, başkentte danışmanlık hizmeti verdikleri firmaların değişen ihtiyaçlarına yönelik çözümleri yeni ofislerinde sunacak olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti; “İşletmeler son dönemde özellikle yurtdışı pazarlara yöneliyor. Türkiye global tedarik zincirinde önemli bir noktaya geldi. Türkiye ihracatını her geçen gün artırmaya devam ediyor. ODS olarak, 2021 yılı içinde 200’ü aşkın işletmenin ihracatına 100 milyon dolarlık katkı sağladık. Yıl sonu verilerine göre 182 milyar dolar ile tüm zamanların ihracat rekorunun kırılmasında önemli bir misyon üstlendiğimizi düşünüyoruz.”
2022 ile ilgili hedeflerini de dile getiren Seçkin, 2022’de Türkiye’nin her alanda ihracatıyla ön planda yer alacağını belirterek şunları kaydetti; “ 2022 yılında öne çıkacak olan sektörlerin başında ise enerji, ilaç, teknoloji ve e – ticaret alanlarının gelecek. “
‘2021’de, yaklaşık 450 projede çözüm ortağı olduk’
200’ü aşkın profesyoneli bünyesinde barındıran ODS Consulting Group’un tüm bölgelere yönelik yatırımlarını artırdığını söyleyen Seçkin, yeni ofis yatırımının da bunun bir göstergesi olduğunu belirtti ve ekledi: “ODS olarak, 2021 yılının başlangıcından bu yana yaklaşık 450 projede çözüm ortağı olmayı başardık. 2022 yılında tüm bölgelerimizde büyümeyi, global yapımızı güçlendirmeyi ve 300 kişilik kadroya ulaşmayı hedefliyoruz. Yeni hizmet alanları ile hizmetlerimizin sayısını ve niteliğini artırarak çözüm ortaklığı sağladığımız alanları genişletmek ilk hedefimiz olacak.”
2009 yılında ODS Danışmanlık adıyla işletmelerin ihtiyaç duyduğu profesyonel bakış açısını gidermek üzere kurulan ODS Consulting Group, “hibe – teşvik programları, proje yazımından proje yönetimine, uluslararası iş geliştirme ve ihracattan işe alım ve yetenek yönetimine, mühendislik ve teknoloji danışmanlığından kurumsal gelişime, Turquality’den tedarik zinciri ve satın almaya kadar birçok alanda uluslararası danışmanlık hizmeti veriyor, gelişen ve değişen trendler doğrultusunda hizmetlerine her geçen gün farklı ve yenilikçi bakış açıları ekliyor. Müşterilerinin faaliyetlerine entegre bir fonksiyon yapısıyla çözüm ortağından fazlası olma, değer yaratan hizmet ve yenilikçi projelerle kar maksimizasyonuna doğrudan katkı sağlama misyonuna sahip ODS Consulting Group; Türkiye’deki işletme yönetimine ve ekonomik yapıya hakimiyetle sektörde faaliyet gösteren en büyük ulusal marka olma ve edinilen bilgi birikimiyle dünyadaki danışmanlık sektörüne yön verme hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

- Reklam -