İguanalara katalog çekimi

0
209

ANTALYA’da oturan Alman fotoğrafçı Michael Maeyer, evinde beslediği 23 iguanayı tek tek fotoğraflayarak albüm çalışması yaptı. Maeyer’e çekimleri sırasında mankenler de eşlik etti.

Esline Mankenlik Ajansı’nın kurucusu Esra Keskinol ilea 20 yıl önce evlenerek Antalya’ya yerleşen Alman fotoğrafçı Michael Maeyer, evinde beslediği 23 iguana için özel fotoğraf albümü hazırladı. Çekimler sırasında Esline Ajansı’nda görevli mankenler de Maeyer’e poz verdi. Özel hazırladığı kafesteki iguanaları eliyle besleyen Maeyer, boş zamanlarında ise onları fotoğraflıyor. Dişi ve erkek olmak üzere 23 iguanaya sahip Maeyer, tam yıldır iguana beslediğini söyledi. Evindeki iguanaların daha önce beslediklerinin yavruları olduğunu anlatan Michael Maeyer, “Devasa boyutlara ulaşabiliyorlar. Daha önce beslediklerim çalındı. Büyüyenler onların yavrusu. Hırsızlardan korumak için kameralı ve alarmlı önlem aldım. Onları çok seviyorum” dedi.
Çekimlerin büyük çoğunluğunda objektif karşısına geçen Billur Dursun ise, iguanaların görünüşte itici canlılar olduğunu ancak bir o kadar da sempatik olduklarını söyledi. Çekimler sırasında iguanaların keskin tırnaklarından dolayı canının yandığını anlatan Dursun, “İguananlar bilerek zarar vermiyor. Üzerimde durabilmek için elbiseme pençelerini geçiriyor. Bu sırada tırnakları canımı yaktı. Kesinlikle saldırgan değiller” diye konuştu.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz