Ana Sayfa Güncel Haberler Iğdır'da 1 asker şehit, 2 asker yaralı

Iğdır’da 1 asker şehit, 2 asker yaralı

-

Iğdır’ın Aralık ilçesine bağlı, İran sınırında bulunan Şehit Bülent Aydın Karakolu’na PKK’lı teröristler sabaha karşı uzun namlulu silahlarla ateş açtı, 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Olay bu sabaha karşı, İran sınırında bulunan Şehit Bülent Aydın Karakolu’nda meydana geldi. İran sınırından karakola yaklaşan bir grup bölücü terör örgütü mensubu, uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Teröristlerin saldırısına çabucak karşılık verilirken, ilk ateşte 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. İran tarafında bulunan teröristler kaçtı. yerde geniş çaplı operasyon başlatılırken, yaralı askerler Iğdır Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bu arada İran sınırındaki karakola 28 kasımım 2018 tarihinde de bir hücum olmuştu. füzeli hücum da bir asker bacağından yaralanmıştı. İran sınırından 1 Ocak 2019 günü de Kurtömer Hudut Karakoluna Karakolu’na füzeli hücum olmuş, 1 asker hafifçe yaralanmıştı.

1 Yorum

  1. ÖSOLU PARALI ASKERLER KİMİNE GÖRE KUVAYI MİLLİYECİLER TAKSİMDE SURİYE BAYRAĞI AÇIP NARA ATARKEN BİZİM MEHMETÇİKLER VATAN UĞRUNA CAN VERİYOR VE BADANASIZ İKİ ODALI ŞEHİT EVLERİNİ GÖRENLER BU TABLODAN RAHATSIZ OLMUYORLAR ADALETİN BU MU DÜNYA

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Sosyal medya hesabından vazgeçmeye razıyız

Türkiye’de on tüketiciden dördünün (%41) hayatları boyunca verilerinin gizli kalmasını garanti altına almak için sosyal medya hesaplarından vazgeçmeye razı olduğunu ortaya çıkardı.