İç Güvenlik Paketi ya çıkacak ya çıkacak

0
151

Başbakan Ahmet Davutoğlu, görüşmeleri haftaya ertelenen “İç Güvenlik Paketi” ile ilgili net konuştu. Davutoğlu, “Kimse bu ertelemeyi; İç Güvenlik Paketinden vazgeçildiğini sanmasın. İç Güvenlik Paketi çıkacaktır. Bir haftada tüm partilere düşünme imkanı veriyoruz. Her biri kendisi ile muhasebe yapsın. Bu düzenlemeyi çıkaracağız” dedi.
Davutoğlu, Meclis’te AK Parti Grup toplantısında konuştu. Konuşmasına geçen hafta yaptığı program ve gezilerden bilgi veren Davutoğlu, Çözüm Süreci ile ilgili yeni gelişmelerin yaşanacağını duyurdu.
Çözüm Süreci’nin “salt” bir süreç olmadığını vurgulayan Başbakan Davutoğlu, “ Süreci bazılarının saptırarak anlatmak istediği gibi salt bir süreç değildir, her şeyden önce kalplerin sürecidir.  Provokasyonla karşılaştık bu süreçte ama geri adım olmayacak” dedi.
Çözüm sürecini “çetin süreç” olarak değerlendiren Başbakan süreçle ilgili yeni gelişmelerin yaşanacağına işaret ederek, şöyle dedi:
“Her yolu denedik. Her yöntemle süreci başarıya ulaştırmaya çalıştık. Bu süreci baltalamak isteyenler bu süreci, engellemeye kalktılar. 6-7 Ekim provokasyonlarından sonra süreci masaya yatırdık, çözüm sürecini ileri aşamalara getirmek için çaba saffettik. Çözüm sürecinde  yeni gelişmelerin olduğuna şahitlik edeceksiniz.  Birbirine düşürülmeye çalışılan kardeşlerin İstiklal harbinde omuz omuza duranların yeniden bir araya gelmesidir. Sayın Cumhurbaşkanımız döneminde başlatılan süreçtir ve Cumhurbaşkanımızın söylediği, her şeyi dün de kapsıyordu bugün de yarın da kapsayacaktır. İçeride ve dışarıda bu süreci baltalamak isteyenler de her yöntemi deneyerek düşmanlık tohumu ekmeye çalıştılar. Biz ise inadına çözüm, inadına kardeşlik dedik ve demeye devam edeceğiz. Türkiye’nin her köşesinde olan, her vatandaşı ile kucaklaşan yegane parti AK Parti’dir. Türk-Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir. Bunu kongrelerimizde gençlerimiz de haykırıyor. Biz milleti ayrılmaz bütün olarak, eşit, kardeş bir topluluk olarak görüyoruz.”
Davutoğlu, önümüzdeki günlerde; Çözüm Süreci ile ilgili önemli gelişmelerin yaşanacağına vurgu yaparak, “Önümüzdeki günlerde Çözüm Sürecinde çok daha önemli adımların olduğuna hepiniz şahitlik edeceksiniz, bunun için çalışıyoruz. Biz milleti parçalanmaz, ayrılmaz bir bütün olarak bir kardeş bir topluluk olarak görüyoruz” diye konuştu.
Başbakan Davutoğlu, İç Güvenlik Paketi’ne yönelik muhalefet partilerinin eleştirilerine bir kez daha yanıt verdi.İç Güvenlik paketini, “Güvenlik özgürlükleri teminat altına alan bir ilkedir” diye savunan Başbakan, eleştirilerine CHP ve Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz