Hüseyin Baş:” Gençlerle birlikte yola çıkıyoruz”

0
42

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Merhum Genel Başkan Haydar Baş’ın ardından olağanüstü kongre gerçekleştirdi. Kongre sonucunda Hüseyin Baş tüm delegenin oyunu alarak Genel Başkan seçildi. Hüseyin Baş gençlere yönelik mesajlar verdi.

Özgür ALTIN/ANKARA

Nisan ayında hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın ardından olağanüstü kongreye giden parti yeni başkanını seçti. Merhum Başkan Haydar Baş’ın oğlu Hüseyin Baş’ın tek aday olduğu kongreye 81 ilden delegeler Ankara’ya gelerek oy kullandı. Genel Başkanlığa Hüseyin Baş seçildi.

Genel Başkanlık seçimlerine gençlik teması damga vurdu. 5. Olağanüstü Kongrede Hüseyin Baş oylama öncesinde konuşma yaptı. Babasına atıfta bulunarak şunları kaydetti; “Gururla söylüyorum, ben Haydar Baş’ın oğluyum. Gençlerle birlikte hayalleri gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz”

OYLARIN TAMAMINI ALDI

5. Olağanüstü Büyük Kongrede tek başına aday olan Hüseyin Baş oyların tamamını alarak Genel Başkan seçildi. Ankara’da Sincan Harikalar Diyarı Amfitiyatro’da gerçekleşen etkinlikte pandemi tedbirlerine dikkat edildi. Kontrollerin ardından içeri alınan delegeler oylarını kullandı.

Babasına atıfta bulunan Hüseyin Baş partisinin politikalarında Haydar Baş’ın çizgisinin devam edeceğini vurguladı. Baş: “Gururla söylüyorum, ben Haydar Baş’ın oğluyum. 24 yaşında kendini Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum diyen Deniz Gezmiş’in izinden ben de kendimi 29 yaşında Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına adıyorum. Bu koltuğun hayrını görmeye değil hakkını vermeye geldim.” dedi.

Genel Başkan seçilen Hüseyin Baş teşekkür konuşmasının ardından gençlerle yola çıktıklarını vurguladı. Baş: “Gençlerle birlikte hayalleri gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz” dedi.

GENÇLERE VURGU YAPTI

BTP Genel Başkanlığı’na gelen en geç isim olduğunu belirten Baş, gençleri partinin merkezine alacaklarını belirtti. Baş: “Ben Türkiye’nin en genç genel başkanıyım. Ben Türkiye’nin yüzde 40’ı olan gençlerin temsilcisiyim. Ben ve sizler o gençlerin tamamına ulaşacağız ve onları bu davanın merkezine koyacağız. Gençlerimizle birlikte bir Türkiye inşa edeceğiz. Hayallerimizi gerçekleştireceğiz.” dedi.

Yaşanılan çağda gençlerin ve genç bakışın önemine de vurgu yapan Hüseyin Baş teknoloji ile iletişimi birleştirerek tüm gençlere ulaşacaklarını ve yeni bir Türkiye inşaa edeceklerini ifade etti.

‘TÜM SORUNLARA ÇÖZÜM BTP’

Yaşanan bütün sorunlara çözüm olacaklarını ve çözümlerinin olduklarını vurgulayan Hüseyin Baş, çözüm için reçetelere sahip olduklarını belirtti. Tüm sorunlara çözümün BTP olduğunu vurgulayan ve teknoloji çağına mühürlerini vuracaklarını belirten Baş sözlerine şöyle devam etti; “Önümüzdeki 20 yılda muhtemelen bambaşka sabahlara uyanacağız. Çağ iletişim çağı, çağ bilişim çağı, çağ teknoloji çağı ve bu çağın çarklarını döndürebilecek yegane sistem var elimizde. İnsanımızın potansiyelini ortaya çıkarabileceği, vatanına milletine topyekün topraklarına hizmet edebileceği bir anlayışı artık uygulamamız gerekiyor.”