Ana Sayfa Yazarlar Hoşgeldin lig

Hoşgeldin lig

-

Spor-Toto Süper Ligi Lefter Küçükandonayis Sezonu’nun birinci haftası geçen seneyi aratmayacak şekilde başladı. Hayırlı olsun.


İlk hafta da futbol yine vasattı. Seyirci iyiydi. Hakemler yine komikti. Spiker ve yorumcular da hakemlere taş çıkardı. Mücadele adı altında çokça fauller yapıldı. Kısaca eski tas eski hamam misali başladı sezon. Bu arada Var Sistemi de başladı. faydalı olacağını umuyorum. İlk haftanın maçlarına gelince;
Ankaragücü-1 Galatasaray-3 … Haftanın ilk maçında futbol vasattı. Ev sahibi yeni transferlerinin birbirine alışmasıyla daha da iyi oynayacaktır. Konuk ise Süper Kupayı kaybedince, ilk onbirini değiştirdi ama nafile. Yine kötü futbol oynadılar. Yendiler ama nasıl? İki orta yaptılar, biri duran toptan, iki gol buldular yenik durumdan galip duruma geçtiler. Son golleri ise uzatmada geldi. Ev sahibi kötünün iyisiydi. Buldukları pozisyonları cömertçe harcadılar. Hakem çok iyi bir komedyen olduğunu gösterdi. Hele yan hakem. Önce devam deyip koştu. Orta hakem golü verince bayrağını kaldırdı. Gülmekten koptum..
Sivas-1 Alanya-0… Bu maçta da futbol vasattı. Konuk, ev sahibine göre daha çok atak yaptı ama golü kalesinde gördü. Ev sahibi kazandı ama daha hazır değil.
Rize-2 Kasımpaşa-3…Acayip bir maç oldu. Futbol iyiydi. Önce ev sahibi oynadı ve 2-0 öne geçti. Sonra konuk oynamaya başladı ve golleri sıralayıp kazandı..
Fenerbahçe-2 Bursa-1… Güzel bir maç oldu ev sahibi baskılı oynadı ama kaptırdığı toplar kalesinde tehlike yarattı. Konuk duran toptan golü buldu ama Soldada’ ya yapılan hareket fauldü. Hakem de VAR da göremedi. Ev sahibi penaltıyla eşitliği sağladı, (Karar doğruydu) sonra organize bir atakla öne geçti. Devreden sonra ev sahibi gol kaçırdıkça kaçırdı. Konuk da kontra ataklarla goller kaçırdı. Konuğun kazandığı penaltıdan önce ofsayt olduğunu VAR gördü, hakem de uydu. Son saniyede konuğun penaltı itirazı da haklı olarak VAR ve hakem tarafından red edildi. Doğru karardı. Takımlar, gol kaçırma nasıl oluru gayet güzel gösterdi.
Başakşehir-2 Trabzon-0… Futbol fena değildi. Ev sahibi geçen sene ki gibi oynuyor. Konuk ise daha tam oturmamış. Karşılıklı ataklar yapıldı ama gol ev sahibinden geldi. Maçın ikinci yarısında ev sahibi top yaptı(!) Konuk bir kaç şutla gol aradı ama kaleyi bulamadı. Ev sahibi sonradan oyuna giren ünlü golcüsü ile işi bitirdi.
Konya-3 Erzurum-2… Futbol fena değildi. Ev sahibi önde basarak fırsat üstüne fırsat yakaladı. Penaltı kaçırdı ama iki gol buldu. Sonra durdu. Konuk ise yeni bir takım zamana ihtiyacı var. Maçtan kopmadı ve geri döndü. Maçta beş gol vardı ama dördü duran toptan geldi. Ev sahibi tekrar yüklendi ve maçı aldı.
Göztepe-1 Malatya-3… Futbolun vasat, mücadelenin üst düzeyde olduğu bir maç seyrettik. Hekem faul üstüne faul çaldı. ev sahibinden 2 konuktan bir futbolcu kızardı. Ev sahibi uzun süre 10 daha sonra 9 kişi oynadı. Sinir harbini konuk kazandı. Hakem Özgür Yankaya’nın kararları izleyenleri kahkahaya boğdu.

Önceki İçerikTeşekkür ve uyarı!
Sonraki İçerikTek rahat adam

Bu Haberler Kaçmaz!

Doğuştan gelen fıtıktaki risk: Fıtık boğulması

Kasık fıtığının kasığın şişmesi ile belli olabileceğini söyleyen Op. Dr. Mevlit Korkmaz, fıtık tedavisinin ameliyatla mümkün olabileceğini söyledi