Hollanda ile 11. randevu

87

2016 Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri 5. maçında yarın  deplasmanda Hollanda karşısına çıkacak A Milli Futbol Takımı geride kalan dört maçta topladığı 4 puanla grupta dördüncü sırada yer alıyor.

Eleme müsabakalarına kabus gibi bir başlangıç yapan Milliler, ilk maçta deplasmanda İzlanda’ya 3-0’lık bir mağlubiyetle boyun eğdi. İkinci maçını evinde Çek Cumhuriyeti ile oynayan Ay Yıldızlı takım şanssızlığını bu maçta da kıramadı ve rakibine 2-1 yenildi. Türkiye gruptaki ilk puanını Çek Cumhuriyeti maçından üç gün sonra deplasmanda oynanan Letonya karşısında 1-1’lik skor ile aldı. A Milli Takım’ın üç puana kavuşması TT Arena’da karşı karşıya geldiği Kazakistan maçıyla oldu. Rakibini 3-1 yenen Türkiye böylece puanını dörde yükseltip, gruptaki yerini dördüncü sıraya çıkardı.
Yarın Milli takımın rakibi Hollanda ise mutlak favori görüldüğü A Grubu’na kötü bir başlangıç yaptı. Şu an üst sıralarda bulunan iki rakibi; İzlanda ve Çek Cumhuriyeti’ne mağlup olan Hollanda, Kazakistan ve Letonya’yı yenerek puanını altı yaparak grupta üçüncü sırayı aldı.
HAKEM ALMAN
A Milli Takımımızın 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu’nda deplasmanda Hollanda ile yapacağı karşılaşmayı Almanya Futbol Federasyonu’ndan Felix Brych yönetecek.
Amsterdam Arena’da yarın 21.45’te (TSİ) başlayacak maçta Felix Brych’ın yardımcılıklarını Mark Borsch ve Stefan Lupp yapacak. Mike Pickel’in dördüncü hakem olarak görev alacağı maçın ilave yardımcı hakemleri ise Bastian Dankert ve Marco Fritz olacak.