Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar: Yenimahalle’de çok büyük atılımlar çok önemli projeler hayata geçirdik. Yenimahalle’de yıllardır yapılamayanları çok kısa bir süre içerisinde yaptık. Projelerimizin en önemli yanı insana dayanan projeler olmasıdır.

Son yıllarda hem yapılan yatırımları ile hem de birçok alanda göstermiş olduğu başarılar ile adından sıkça söz ettiren başkentimizin gözde ilçelerinden olan Yenimahalle’yi “marka şehir” haline getiren Başkan Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret ettik.
Sadece partisi CHP’den değil tüm siyasi partilerin gıpta ile takip ettiği Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, konukseverliği ve misafirperverliği ile bizi makamında ağırlayarak, ülkemizin son günlerdeki durumundan, Yenimahalle’de yaptıkları projeleri ayrıntılı bir şekilde konuştuk.

Başkan Fethi Yaşar, Sonsöz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Abdi Pehlivan’a, 24 Saat Gazetesi ve Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Güray Soysal’a, Zafer Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Önder Sürenkök’e ve Zafer Gazetesi haber Müdürü Umut Karakülah’a ziyaretlerinden ötürü memnuniyetlerini sunarken, yerel basının günümüz sorunlarını birinci ağızdan dinledi.
Belediye Başkanlığı sürecinin ilk gününden bugüne kadar çalışma düstürünün “parti üstü siyaset” olduğunu dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yatırım yaparken ve proje üretirken ilk önce “halkın parasını harcadıklarını hiçbir zaman akıllarından çıkarmadan hayata geçirdiklerini dile getirdi.
Başkan Yaşar, hayatın her kademesinde “önce insan” felsefesi ile hareket edilmesini gerektiğini vurguladı. Yaşar sözlerine şöyle devam etti:

“Birlik ve beraberlik her şeyden önemlidir. Politika yaparken de birlik ve beraberlik ruhu ile düşünüp hareket etmek gerekir. Bence 90 yıllık Cumhuriyetimizin iki tane kırılma noktası vardı. Bunlardan birincisi toprak reformunun gerçekleşmemesi, ikincisi de Köy Enstitülerinin kapatılmasıdır.
Hangi mevkiye gelirseniz gelin, hangi makama oturursanız oturun siyasetçi veya bürokratlar veya Belediye başkanı olun; eğer halkın parası ile bir şeyler yaparken boğazınızdan bir gram haram lokma geçmeden iş yaparsanız işte o zaman doğru insan olursunuz. Biz Yenimahalle’de bunu yapıyoruz.
Yenimahalle’de çok büyük atılımlar çok önemli projeler hayata geçirdik. Yenimahalle’de yıllardır yapılamayanları çok kısa bir süre içerisinde yaptık. Projelerimizin en önemli yanı insana dayanan projeler olmasıdır.

Ulaşıma, alt ve üst yapıya yaptığımız yatırımların yanı sıra sosyal projelere çok önem veriyoruz. Engellilerimize çok önem veriyoruz. Spora, sanata gençlerimize, yaşlılarımıza, kadınlarımıza, çocuklarımıza çok değerli yatırımlar, projeler yapıyoruz.
Medeni toplumlar sanata ve sanatçıya değer veren toplumlardır. Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi ile sanatımızın birçok dalına çok büyük bir yatırım yaptık.
Kısacası kaynakları iyi kullanan, haram lokma kursağından geçmeden yatırım için harcanan her bir kuruşun hesabını verebilen bir zihniyet ile çalışırsanız her zaman kazanırsınız, sevilirsiniz ve doğru bir şekilde yolunuza devam edersiniz.

FACEBOOK YORUMLARI