İSTANBUL’un yorucu yaşamından kaçarak Marmaris İlçesi’ne yerleşen 36 yaşındaki İpek Özcan, huzuru doğadan topladığı materyalleri birleştirerek oluşturduğu heykeller ‘le bulduğunu söyledi.

Atölyesinde çalışan Özcan, beğeniye sunduğu heykellerle ‘doğanın ruhunu’ şehrin küçük konutlarına taşıyor.

İstanbul’da kurumsal bir firmada 16 yıl boyunca satış danışmanlığı yapan İpek Özcan, aldığı ani kararla tüm yaşamını değiştirdi. Marmaris’te bir heykel atölyesi kuran Özcan, doğadan topladığı materyallerle çeşitli heykeller yapıyor. Beğeni toplayan heykeller, yur dışından bile alıcı buluyor.

“TAŞINMAYA 1 GÜNDE KARAR VERDİM” 

ISTANBUL’UN YORUCU YASAMINDAN KACARAK MUGLA’NIN MARMARIS ILCESI’NE YERLESEN IPEK OZCAN (FOTOGRAFTA), HUZURU DOGADAN TOPLADIGI MATERYALLERI BIRLESTIREREK OLUSTURDUGU TOTEM HEYKELLERINDE BULDU. ATOLYESINDE CESITLI TOTEMLER YAPAN OZCAN, ‘DOGANIN RUHUNU’ SEHRIN KUCUK KONUTLARINA TASIYOR. (FOTO:DOGUS ESAT BERME/MARMARIS,(DHA)

Taşınma kararını bir gün içinde aldığını anlatan İpek Özcan, 19 yaşından 35 yaşına kadar İstanbul’un yoğun hayatı ve iş temposu içinde yaşadığını söyledi. Özcan, şöyle devam etti:

“İstanbul, bana ağır gelmeye başladı. Yaz aylarında Fethiye Kabak Koyu’nda tatil yaparken, kamp yaptığımız işletmenin sahibine, orada doğadan topladığım materyallerle bir abajur yapıp hediye ettim. Kendisi bana yaz aylarında bu tür objeleri yapmam için teşvikte bulundu. 3 yıldır kış aylarında İstanbul’da çalışıp yaz aylarında totem atölyesinde heykeller üretiyorum. En sonunda bir günde karar alarak, sadece çantamı alıp, Marmaris’te aileme ait eve taşındım. Evi tamamen bir atölye haline getirdim.”

SOSYAL MEDYADA TALEBİ VE KİTLEYİ ARTTIRDI 

Heykellerini önce yereldeki dükkanlara sattığını sosyal medyanın devreye girmesiyle uluslararası satışlar da yapmaya başladığını dile getiren Özcan, “Çağımız iletişim çağı yaptığım heykellerin sosyal medyada fotoğraflarını paylaşmaya başladım. Bir süre sonra özellikle Yunanistan olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinden sipariş almaya başladım. Şimdi sosyal medya üzerinden gelen siparişleri uluslararası kargo ile yurt dışına da gönderiyorum” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.