Ana Sayfa Sağlık Haberleri Her hastası için bir fidan diken doktor orman oluşturdu

Her hastası için bir fidan diken doktor orman oluşturdu

-

Bireysel olarak pek çok sosyal sorumluluk projesine imza atan Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Gürdal Ören, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma (Çekül) Vakfı aracılığıyla uzun süredir her hastası için bir fidan dikiyordu. Ören, Tekirdağ Uçmakdere bölgesinde hastaları için diktiği fidanlarla adeta bir orman oluşturdu.  

“DOĞAYA BORCUMUZU ÖDÜYORUZ”

Ameliyat ettiği her bir hastası adına ağaç diken doktor, kendi adını taşıyan Gürdal Ören korusuyla Tekirdağ bölgesinde bir orman oluşturdu. Türkiye’de yaptığı ağaçlandırma çalışmaları ile ilgili Ören, “Her ile kazandırdıkları ormanlarla, birçok ünlü ismin de destek verdiği Çekül aracılığıyla her hastama bir fidan hediye ettim ve sonunda bir orman oluşturdum. Doğaya olan borcumuzu bu şekilde ödüyoruz. Herkesin yapması gereken bir şey. Çünkü sağlığımız için ormanlara ihtiyacımız var” dedi.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Mevsim geçişleri bulaşıcı hastalıkları artırıyor

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Gülay Kılıç, mevsim geçişlerinde zayıflayan bağışıklık sisteminin bulaşıcı hastalıkları da beraberinde getirdiğini söyledi. Kılıç, “Bulaşıcı...