Hepsiburada ve Şekerbank’tan girişimci kadınlara 250 bin liraya kadar destek

0
2

İSTANBUL, (DHA) – Hepsiburada ve Şekerbank, e-ticaret platformu üzerinden kadınlara özel finansman sağlamak üzere Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı kapsamında iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında girişimci kadınlar, program desteklerine ek olarak, Şekerbank’ın 250 bin liraya kadar, uygun faiz oranlarıyla sunduğu kredi imkanından faydalanabilecek. 36 ay vade ve 3 ay ödemesiz dönem imkanıyla sunulan finansal destekle, pandemi döneminde üretim ekosisteminin geliştirilmesi ve girişimci kadınların e-ticarette güç kazanmalarının desteklenmesi hedefleniyor.

Hepsiburada tarafından 2017 yılında kadınların ekonomiye katılımını destekleyerek sürdürülebilir bir ekonomik büyümeye katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı’nın, sunduğu komisyon indirimi, reklam ve pazarlama desteği, ücretsiz fotoğraf çekimi ve ücretsiz e-ticaret eğitimleri gibi pek çok avantajla bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanından 19 binden fazla kadına ulaştığı kaydedildi.

- Reklam -

Şimdi ise Şekerbank’la imzalanan iş birliği anlaşması kapsamında girişimci kadınlar, programın sunduğu pek çok avantajın yanı sıra, finansal ihtiyaçlarını karşılama fırsatından da yararlanabilecek. İşini e-ticarete taşımak ve büyütmek isteyen girişimci kadınların, uygun faiz oranları, 3 ay ödemesiz dönem ve 36 aya kadar vadeyle ihtiyaç duydukları finansal desteğe ulaşmaları sağlanacak.

Krediden faydalanan girişimci kadınlar, sunulan finansman olanaklarının yanı sıra, personel maaşlarını Şekerbank’a taşımaları halinde nakit promosyon ödemesi, 1 yıl boyunca POS aidatı muafiyeti, internet ve mobil kanallardan 1 yıl boyunca masrafsız EFT/Havale, Şekerbank’ın kadın müşterilerine özel hazırlanan ‘Bütçem Kart’ için yıllık kart aidatı muafiyeti ve kiralık kasalarda yüzde 50 indirim gibi birçok avantajdan yararlanabiliyor. Finansal desteğe ihtiyaç duyan girişimci kadınlar, bankanın web sitesinden başvuru yapabilir.

ERTURAN: GİRİŞİMCİ KADINLARIN GÜÇLERİNE GÜÇ KATMAK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

İş birliği hakkında konuşan Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, “Kadının varlığını yaşamın her alanında destekleyen bir marka olarak, 2017 yılından bu yana Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programımız ile girişimci kadınlara eğitim, pazarlama ve operasyonel süreç konularında birçok destek sağlıyoruz. Pandemi döneminde daha fazla girişimci kadına ulaşmak için hayata geçirdiğimiz birçok yeni iş birliği ve yatırımla, ekonomide kaldıraç görevi üstlenmeyi sürdürdük. Şekerbank ile başlattığımız yeni iş birliğimizden memnuniyet duyuyor; bu vesileyle girişimci kadınların yaşadıkları finansal engelleri aşmalarına destek olmayı arzu ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de tüm imkanlarımızı seferber ederek girişimci kadınların güçlerine güç katmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

KUMOĞLU: ANADOLU’NUN HER YERİNDEKİ KADINLARI DESTEKLEMEK İÇİN SÜREKLİ ÇALIŞIYORUZ

Kadınların finansmana erişimini kolaylaştırmanın ve kendi işlerini kurarak ekonomiye dahil edilmelerinin önemine değinen Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu ise “Sürdürülebilir Bankacılık faaliyetleriyle kadınların ekonomiye daha etkin katılmalarını sağlamak için destekler sunan bir banka olarak, içinde bulunduğumuz salgın döneminde ticari faaliyetlerini sürdüren kadın girişimcilerin de yanında olmaya devam ediyoruz. Sadece büyük şehirlerdeki kadınları değil Anadolu’nun her yerindeki kadınları desteklemek için sürekli çalışıyoruz. Hepsiburada ile iş birliği içinde olduğumuz ‘Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı’ sayesinde Türkiye’nin neresinde olursa olsun kadın üreticiler; nakit ihtiyacını avantajlı koşullarla karşılayacaklar ve pek çok bankacılık hizmetinden ücretsiz faydalanacaklar. Kadın girişimciliğini desteklemeye ve üretime katılmak isteyen kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

- Reklam -