Hedef: Bilgili iyi insan

438

Türkiye Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak öncülüğünde NESİBE Aydın Eğitim Kurumları’nın kurucusu, matematik öğretmeni ve kitap yazarı Nesibe Aydın Ankara’da yazılı basın temsilcileri ile sohbet yemeğinde buluştu.Veli Sarıtoprak, Nesibe Aydın’a eğitime verdiği katkılarından dolayı teşekkür etti. “Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi mümkün olmaz” sözlerini Nesibe Hocanın ilke edindiğini vurgulayan Sarıtoprak, “ Nesibe hanım okullarında öğrencilere öncelikle kendilerine güven ve kişilik kazandırılır iyi bir kariyer için gerekli eğitim verilir ” dedi.
Yemeğin ev sahipliğini üstlenen Nesibe Aydın da TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak’a ve basın mensuplarına teşekkür etti. Aydın, eğitimde öncelikle hedeflerinin “kaliteli ve kalifiye öğrenci” olduğunu vurguladı. Nesibe Aydın, tüm okullarında “iyi öğrenci ve bilgili insan” prensibi ile öğrencileri yetiştirebilmek adına ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, ülkemizdeki eğitim sisteminin daha da ileri seviyeye çıkması için üzerlerine düşen her görevi yapacaklarını ifade etti.
Next Level AVM’de gerçekleştirilen yemeğe Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Ali Tepe TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, Nesibe Aydın, Baş Danışmanı Burcu Aydın, , Ayen Enerji Uzmanı ve TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanı Kutla Tamay, Transnet Kurye Yönetim Kurulu Başkanı Altan Palabıyıkoğlu, KOM Yapı Malzemeleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Mustafa Zengin, Business Ankara Genel Yayın Yönetmeni Tolga Özek, Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Ömür Ünver, Zafer Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Umut Karakülah, Anadolu Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Gökdemir, Güçlü Anadolu Gazetesi Haber Müdürü Bağde Ezberci katıldı.