Haymana Halep’i unutmadı

0
280
- Reklam -

Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde başlatılan ve Haymanalıların yoğun ilgi gösterdiği “Halep’e Yardım Elini Uzattık” kampanyası kapsamında toplanan yardımları uğurlamak için Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bir tören gerçekleştirildi.

Törene Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş, Haymana Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan tören Haymana Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesi müdürü Hüseyin Günaydın’ın konuşmasıyla devam etti. Günaydın konuşmasında “Bugün Suriye’de kardeşlerimiz imtihan ediliyor. Bizlerin de onların dramını görmezden gelmemiz mümkün değil. Müminler birbirlerinin sıkıntılarını paylaşır. Destek olur. Haymana olarak kardeşlerimize destek olmak için bu kampanyayı başlattık. Herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

- Reklam -
Haymana Halep’i unutmadı

Haymana Belediyesi de bir tır dolusu yardım topladı

Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin koordinesinde başlatılan yardım kampanyası kapsamında Haymana Belediyesi de bir tır dolusu yardım topladı. Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Geçen sene Belediyemizin öncülüğünde Bayırbucak Türkmenlerine yardım elimizi uzatmıştık.

Bu sene de Haymana İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrenci kardeşlerimizin koordine etmesiyle Halep’e yardım elimizi uzatıyoruz. Haymanalı hemşehrilerime gerek geçen yıl ki gerekse bu yıl ki kampanyalara verdikleri destek için teşekkür ediyorum.

Biz de Haymana Belediyesi olarak kültür merkezimizde topladığımız yardımlarımızı Haymana İmam Hatip Lise’sine ulaştırdık. İnşallah pazartesi günü dualarla Halep’e göndereceğiz.” dedi.

Hep beraber edilen duaların ardından, toplanan yardımlar tırlara yüklendi. İlk kolileri tırlara Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş ve AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemir yükledi.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz