Ana Sayfa Serbest Köşe Hayal kurmak ya da kurmamak işte bütün mesele bu!

Hayal kurmak ya da kurmamak işte bütün mesele bu!

-

Öyle bir hayal kur ki, düşündüğünde mutluluktan gözlerin dolsun!


Hayal kurmanın yadırgandığı, hayalperestliğin olumsuz bir örnekmiş gibi görüldüğü ve hayatta peşinden koşturulacak daha “ciddi meselelerin” olduğu bu dünyada, zihni hayallerle dolu insanlar size sesleniyorum! Hayal kurmaya devam edin! Etrafınızın size söylediği gibi o kadar da kötü bir şey değildir bu. Hayal kurmak, hayatta yapmak istediklerinizin ilk adımıdır.

Bu adım “Bir gün benim de“, “Bir gün ben de” cümleleri ile başlayarak, zihninizde siluet olarak başlayan her şeyin yavaş yavaş belirginleşmesinin ilk sinyalidir.

Başlangıçta inanmazsınız hayallerinize, çünkü üzerinizde geçmişten gelen bazı tecrübelerin, inanışların ağır, kokuşmuş örtüsü vardır üzerinizde. Bu örtü öyle bir sarmalamıştır ki sizi, gerçekliğin o an yaşadığınız umutsuz ve mutsuz dünya olduğunu, hayallerinizin ise ulaşılmaz bir cennet olduğunu hissettirir size.

ALDANMAYIN!

Hiç kimse, hiçbir şey sizin kendi iç dünyanızın yarattığı o kıymetli hayallere müdahale edemez! Hiçbir güç sizin hayalinizi yaşamanıza engel olamaz, eğer o hayaller gerçekten istenmişse!

Çocukluktan itibaren başlar hayal kurmak. Temiz bir yaşam başlangıcının getirdiği hayal gücünün kuvveti ile sürekli çalışır zihin. Daha sonra büyür çocuk, büyürken yanına hayallerini de almak ister, izin vermezler…

İzin vermezler çünkü hayal kurmak yetişkin işi değildir!

İzin vermezler çünkü hayal kurmak, hayatın zorluklarını görmezden gelmektedir. Öyle ya, yaşamak ciddi iştir! Ciddiyetle yerine getirmek gerekir bu görevi. Sert sistemlerin monotonca sunduğu hayatlarda gerek yoktur çocukça hareketlere!

SONRASI? HAYALSİZLİK… SONUÇ? VİZYONSUZLUK…

Vizyonu oluşmamış birey veya topluluklarda başarı, hedef, mutluluk, anlam, amaç olabilir mi?

Bir hayal ne çok konuya bağlanıyor aslında…

Hep böyle değil midir? Her şey ufak bir kıvılcım ile başlar, kocaman bir alev topu olur. Seyri güzeldir uzaktan, eğer içinde yanmıyorsan!

Yanmamak için içinizdeki hayallere sıkı sıkı sarılın çünkü onlar insanın sahip olduğu en değerli hazinedir. Öyle bir hazinedir ki, verdiği güç ile en büyük aşklar, en mutlu anlar yaşanır, en büyük başarılar elde edilir, en büyük işletmeler kurulur, unutulmaz birçok anı biriktirilir…

HAYAT, ANI BİRİKTİRME OYUNUNUN OYNANDIĞI BÜYÜK BİR SAHNE…

O sahneye çıkıp, olmak istediğiniz karakteri, yeri, duyguyu hayal etmeden oyununun keyfine varamazsınız.

Hayal kurmanın dayanılmaz hafifliği tam olarak böyle başlar…

DİĞER YAZILARIMA BİR GÖZ ATMAK İSTERSENİZ!

Ceyda Ilgaz
Ceyda Ilgazhttps://sonsoz.com.tr
1987 yılında Ankara’da doğdu. Üniversite mezuniyetinden hemen sonra 2010 yılında çalışma hayatına başladı, halen özel sektörde kurumsal bir firmanın satış departmanında yer almaktadır. Aynı zamanda kariyer hayatına Profesyonel Koç olarak devam etmektedir. Koçluk ve insan üzerine yazdığı yazılar çeşitli sitelerde yayınlanmaktadır.

Bu Haberler Kaçmaz!

İran: ABD kendi droneunu vurmuş olabilir

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Abbas Irakçi, Trump’ın İran’a ait bir insansız hava aracının düşürüldüğü iddialarına