(havadan fotoğraflarla) Motorcular Şehit Yılmaz Ercan için yola çıktı

0
3

Gülseli KENARLI –  Hüseyin ÇAKMAK – Ersan SAN  / İstanbul, (DHA)- 15 TEMMUZ darbe girişiminin yıl dönümünde motosikleti üzerinde şehit olan Yılmaz Ercan’ın anısına 251 motosikletliyle 251 şehidi anma programı düzenlendi. 
15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul’da motosikleti üzerinde şehit olan Yılmaz Ercan’ın anısına 251 motosikletlinin katılımıyla 251 şehidi anma programı düzenledi. Topkapı Sarayı önünde toplanan çok sayıda sivil, polis, zabıtadan oluşan motosikletliler 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne doğru yola çıktı. Programa eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ve milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu da katıldı. Etkinlik öncesi Vali Ali Yerlikaya, 20 kilometrelik bir rotanın ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne varacaklarını belirterek, “Köprü üzerindeki 34 şehitten bir kardeşimiz motosikletiyle darbeci hainlere ‘yeter artık’ diyerek bizim tabirimizle ‘gazladı’ ama o hainler, o hain kurşunla motosikletinin üzerinde şehit ettiler” dedi.
Vali Yerlikaya motosiklet sevdalısı olan İstanbul’daki 251 kişiye haber verdiklerini belirterek, kalabalığa dikkat çekti. Yerlikaya, “Bir bakın bakalım kaç kişi var arkada, Allah’tan çok da duyurmamışız. Trafiği aksatmadan intizam içerisinde şehidimiz, darbecilerin üzerine motor süren ve şehit olan Yılmaz Ercan kardeşimiz ve onun şahsında Boğaz Köprüsü’nde şehit olan 34 kardeşimiz ve 251 bütün şühedamızın aziz hatıraları için oraya gidiyoruz” diye konuştu. Kenan Sofuoğlu ise “Köprüde o hainler motosiklet üzerinde ülkesini seven, ülkesi için canını feda eden bir adam hiç acımadılar. Bu etkinliğin asıl temeli bu kardeşimiz. Bu kardeşimizle birlikte tüm şehitlerimizi anıyoruz” şeklinde konuştu.

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ NOKTAYA GİTTİLER
Motosikletiyle etkinliğe katılan Dolmabahçe Bezmialem Valide Sultan Camii müezzini Abdullah Özkan, hatim duasında ve 15 şehirde 15 Temmuz şehidinin kabrinde okudukları hatmi şeriften bahsederek, “Hatmi şerifin tamamını okuduk. Normalde her yıl hatim duasını Niğde’de şehidimiz Ömer Halisdemir’in kabri başında yapıyoruz. Bu seneki projemizde hatmi şerife Elazığ’dan metfun olan şehidimiz Fethi Seki’nin kabri başında başladık. Daha sonra Erzurum, Iğdır, Van, Hakkari ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde 15 şehirde 15 şehit ve alimlerimizin kabirlerini ziyaret ettik. Nihayetinde hatim Niğde’de şehidimiz Ömer Halisdemir’in kabri başına denk gelecek şekilde bitirmiş olduk. Normalde hatim duasını orada yapıyorduk, fakat bu sene Valiliğimizin daveti üzerine Sayın müftümüz Mehmet Emin maşalı ile birlikte sürüşün nihayetinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde hatim duamızı gerçekleştireceğiz” ifadesini kullandı. Daha sonra Vali Yerlikaya, Kenan Sofuoğlu ve Toprak Razgatlıoğlu’nun öncülüğünde motorcular, Yılmaz Ercan’ın şehit düştüğü 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü Anadolu yakasındaki girişine gitti. 

- Reklam -

- Reklam -