HASİBE AYTEN 2021 ŞİİR ÖDÜLÜ SAHİBİNİ BULDU

0
197

Şair ve öykücü Hasibe Ayten adına düzenlenen şiir yarışmasının 2021 yılı ödülüne Aygül Kılıç Yıldız değer görüldü. 25 Aralık Cumartesi günü, Konur Sokakta bulunan Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende Aygül Kılıç Yıldız’a ödülü Hasibe Ayten tarafından verildi.

DAVUT KÖKSOY– Ödül töreninde açılış konuşmasını yapan Ahmet Özer Hasibe Ayten’i çeşitli yönleriyle anlatan bir konuşma yaptı. Anılarla süslenen konuşma, törene katılanlar tarafından alkışlarla karşılandı. Ahmet Özer’in ardından Ülkü Yalım Günay Hasibe Ayten’in şiirini çeşitli yönlerini anlatan bir konuşma yaptı. Konuşmacı Nilgün Çelik’de Hasibe Ayten’i arkadaşlık ve dostluk yönüyle anlattı.
Aygül Kılıç Yıldız yaptığı konuşmada; Hasibe Ayten adıyla değer görüldüğü ödülün çok anlamlı olduğunu belirterek, çok mutlu olduğunu ve ödülün kendisine büyük bir sorumluluk yüklediğini belirtti.
Ahmet Özer Aygül Kılıç Yıldız’ın kitabından iki şiir okudu. Ardından konuşmacılar ödülü alan Aygül Kılıç Yıldız’ı kutladılar. Ödül törenine katılan öykücü yazar Celal İlhan bu tür etkinliklerin çok iyi olduğunu belirterek, sanat etkinliklerinin devamını diledi..
Törende söz alan bir izleyicinin de duygu ve düşüncelerini ifade etmesinin ardından Aygül Kılıç Yıldız’a plaketi Hasibe Ayten tarafından sunuldu. Payda Yayıncılık tarafından basılan “Sığamadık Yeryüzüne” şiir kitabı Aygül Kılıç Yıldız tarafından katılımcılara imzalandı.

- Reklam -