Hamzaoğlu: Kazandık ama, sahada yeterince hakimiyeti sağlayamadık

0
149

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu; “Maça istediğimiz gibi başlayamadık. Topa sahip olmakta oldukça zorlandık. Zemin iki takımın da oyununu etkiledi, top fazla sekti. Sahaya adapte oluncaya kadar oyun elimizden kaçtı. Ancak, Eskişehir’in de oyunu etkili oldu bu futbolda, bizi iyi analiz etmişler.” dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, 2-1 kazandıkları Eskişehirspor karşılaşması ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, zor bir maç oynadıklarını, sonuç olarak üç puanın kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, “Maça istediğimiz gibi başlayamadık. Topa sahip olmakta oldukça zorlandık. Zemin iki takımın da oyununu etkiledi, top fazla sekti. Sahaya adapte oluncaya kadar oyun elimizden kaçtı. Ancak, Eskişehir’in de oyunu etkili oldu bu futbolda, bizi iyi analiz etmişler. Takım olarak, biraz daha direnç göstermemiz ve fazla koşmamız lazım. Bu nedenle kötü göründük bugün. Eskişehirspor ev sahibi olmanın avantajını iyi kullandı. Buna rağmen golü bulduk, bir gol yiyip, devre arasına beraberlikle girdik. İkinci yarıda rakip, oyunu daha çok elinde tuttu.
Sahada yeterince hakimiyeti sağlayamadık. Maç sonuna kadar galibiyet inancımızı kaybetmedik ve galibiyet golünü bulduk. Oyuncularımı yürekten kutluyorum.
Bu galibiyet Galatasaray camiasına armağan olsun” diye konuştu.
Her oyuncunun kendileri için değerli olduğunu vurgulayan Hamzaoğlu, “Burak Yılmaz, ligde gol kralı olan bir oyuncu. Hücum gücümüze çok büyük bir katkısı var ve eksikliği hissediliyor. Bütün oyuncularım ellerinden geleni yapıyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz