Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu, tartışılan hakem Özgür Yankaya’ ya arka çıktı. Bütün MHK başkanları ve Futbol Federasyonu hakemlerine arka çıkarlar. Bu doğrudur ve olması gerekende budur.

Eskiden statlarda maç izlerken hakemin hatalı kararlarına,
“Yuuuh hakeme gözlük“ diye bağırılırdı.
Fenerbahçe- Akhisar maçının gözlemcisi eski hakem Hasan Ceylan, Yankaya’ya 8,2 not vermiş. Bu notun anlamı şu: Tatminkâr. Geliştirilecek küçük noktalar var. Sizler Yankaya’nın yönetiminden memnun oldunuz mu? Ben memnun olmadım.
Yuuuh hakeme gözlük…
Tahmin ediyorum gözlemci raporunda, “Custodio Mehmet Topal’a vurduğu için 2. sarı gösterip kırmızı kart ile atmalıydı” diye yazmıştır.
Yuuuh gözlemciye gözlük…
Gelelim MHK Başkanına. Başkana göre Custodio’nun 49.ncı dakikada Emre’ye arkadan girişi, faul ve sarı kart. Yahu Sayın Başkan ortada top yokken, arkadan tabanla basılması sarı kart diyorsun.
Yuuuh Başkan’a gözlük…
Aynı dakika içinde, yine ortada top yok, yine aynı oyuncu uçarak dirsek atıyor, hakemin gözü önünde. Siz ikinci sarıyı göstermedi diyorsunuz. Bu hareket dünyanın her yerinde kırmızıdır.
Yuuuh Başkan’a gözlük…
Şimdi gelelim kimsenin görmediği veya gördü ise aldırmadığı pozisyona. Fenerbahçeli
Caner ile Akhisarlı Bruno ikili mücadele içinde. Bruno yere düşüyor ve elleriyle Caner’in ayaklarını yakalıyor. Başarılı hakemimiz de faul veriyor. Caner “niye sarı göstermiyorsun?” deyince itirazdan kendi görüyor kartı. Şimdi hepsine soruyorum çelme yalnız ayakla mı atılır?
Yuuuh Hakem’e gözlük,
Yuuuh Gözlemci’ye gözlük,
Yuuuh Başkan’a gözlük…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz