Haftanın birincisi Diriliş Ertuğrul

0
248

Türkiye’deki dizilerin reytinglerini ve diziler hakkında yapılan haberleri, bölümlerinin ne kadar konuşulduğunu inceleyen ITS Medya, bu hafta en fazla habere konu olan dizinin Diriliş Ertuğrul olduğunu açıkladı.

Televizyon için diziler tartışmasız bir öneme sahip. Öyle ki izleyiciler dizilerin yeni bölümünden hemen önce gelecek bölüm hakkında konuşmaya başladıkları gibi, yayınlanan bölümlerin ardından da değerlendirme yapmayı ihmal etmiyor.Web ve sosyal medyada derinlemesine analizler sunan ITS Medya geçen haftanın reyting ölçümlerine göre dizilerin konuşulma oranlarını inceledi.
MEDYATİK BÖLÜMLER
ITS Medya’dan yapılan açıklamaya göre, hafta boyunca Kırgın Çiçekler, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Diriliş Ertuğrul, Asla Vazgeçmem, Karagül dizileri reyting birinciliğini üstlenirken internet âleminde de haberler onlardan yanaydı.
Haftanın en fazla habere sahip dizisi ise Diriliş Ertuğrul oldu. Reyting ölçümlerinde de yüksek bir sonuç elde eden dizi; yayının hemen sonrasında hakkında konuşulma oranını 3 kat arttırdı.
Poyraz Karayel, Aile İşi ve Kördüğüm dizileri ise geçen haftaki bölümleriyle reyting sıralamasında birinci olmasa da yüksek konuşulma oranlarını korumayı başardı.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz