Ankara’da Güven Sağlık Grubu, ‘Aramızda Güven Bağı Var’ sloganıyla bu yıl ilk kez ‘Hasta Hizmetleri Haftası’nı kutladı. Güven Sağlık Grubu İcra Kurulu Başkanı Dr. Aylin Yaman, Hasta Hizmetleri çalışanlarının hastanenin kalbi olduğuna ve geleceğin yöneticilerinin buralardan yetiştiğine inandıklarını söyledi.

Güven Hastanesi 14 Mart Salonu’ndaki etkinliğe, Güven Sağlık Grubu bünyesinde yer alan hasta hizmetleri çalışanları ve sektörün önde gelen isimleri katıldı. Sağlıkta İşbirliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Melih Bulut’un moderatörlüğünde ‘Aramızda Güven Bağı Var’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte özel hazırlanan kısa filmler gösterildi.

Hasta Hizmetleri’nin hastanenin kalbi olduğuna ve geleceğin yöneticilerinin buralardan yetiştiğine inandıklarını kaydeden Güven Sağlık Grubu İcra Kurulu Başkanı Dr. Aylin Yaman, “Güven Sağlık Grubu’nun artık hem ülkenin istihdamına hem de hasta memnuniyetine önemli katkı sağlayacak bir haftası var. Dileriz ki, Hasta Hizmetleri Haftası tüm sağlık işletmelerinde kutlansın. Hasta Hizmetleri, çalışanları, hastanelerin gerçek anlamda sağlık hizmeti sunan yerler haline gelmesini sağlayan can damarlarıdır” dedi.

Sağlık hizmetinde hasta hizmetlerinin büyük önem taşıdığını söyleyen Dr. Yaman, “Hasta hizmetleri tıbbi kayıttan, hasta-hekim iletişimine kadar her aşamada çok büyük önem taşıyor. Verinin önemi doğru kaydın alınmasında yatıyor. Bu grup gerçek anlamda tıbbi kayıtların ilk açılış aşamasından sonlanmasına kadar büyük önem arz ediyor. Hastanenin her türlü iletişim süreci Hasta Hizmetleri grubundan geçiyor. Sağlık hizmetine bütüncül yaklaşımda hasta hizmetleri çalışanları çok kıymetlidir. Tüm hizmetlerimizde her zaman insan odaklı yaklaşımı temel alıyoruz. Teknolojinin nimetlerinden yararlanıyoruz, ancak asla insandan kopmuyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz