Gürer: Vatandaş en çok pahalılıktan ve işsizlikten yakınıyor”

0
9
- Reklam -

TBMM’nin en çalışkan milletvekilleri arasında gösterilen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis’teki faaliyetleri dışında da dur durak bilmiyor.

 Gürer, seçim bölgesi olan Niğde’de 4 gün içinde, Niğde Merkez ve 4 ilçesinde 1000’e yakın esnaf ve yurttaşla görüştü. 

Esnaf ve vatandaşların sorun ve taleplerini birinci ağızdan dinleyen CHP Milletvekili Gürer, belirlediği sorunları TBMM’de gündeme getirip, Genel Kurul toplantılarında da söz alarak bu sorunları ifade etmeye devam ediyor.

- Reklam -

1000’E YAKIN YURTTAŞLA GÖRÜŞTÜ 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, meclis çalışmalarından fırsat buldukça kendisine, yurttaşlarla birebir görüşme fırsatı yaratıyor. 

Gürer, Niğde Merkez, Altunhisar, Bor, Çiftlik ve Ulukışla ilçelerinde çarşı pazar esnaf kitle örgütleri ve protokol  ziyaretlerinde bulundu.

Gürer, bu süre içinde 1000’e  kişi ile görüşüp, onların sorun ve taleplerini dinledi. 

REKTÖR PROF. DR. USLU’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde Merkez ilçe ziyaretleri kapsamında Niğde Üniversitesi Rektörü olarak ataması yapılan Prof. Dr. Hasan Uslu’yu makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundu ve görevinde başarı diledi. 

Türk Sağlık-Sen Niğde Şubesi’nin Genel Kurul Toplantısına da katılan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer,  Niğde Merkez Dere Mahallesi’nde kurulan semt pazarında pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet edip, sorunlarını dinledi. 

YURTTAŞLARIN SORUNLARINI DİNLİYOR

Kent merkezinde cadde cadde, sokak sokak esnaf ziyareti yapan ve kahvehanelerde de yurttaşlarla bir araya gelen  Ömer FETHİ Gürer’e,  Niğde Merkez ziyaretlerinde Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı, İl sekreteri Bünyamin Kıvrakdal ve  İl Genel Meclis Üyesi Turgay Yıldız, Belediye Meclis Üyesi Erdal Aydoğan eşlik etti. 

ALTUNHİSAR’DA ESNAF ZİYARETİ 

Altunhisar ilçesinde de esnaf ziyareti gerçekleştirip yurttaşlarla bir araya gelen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in ilçe ziyaretlerinde, Altunhisar İlçe Başkanı Sedat Kayan ile sorunları dinledi. CHP olarak çözüm önerilerini anlattı.

BOR’DA SANAYİ SİTESİ’Nİ GEZDİ 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bor ilçesinde Sanayi Sitesi esnafını  tek tek ziyaret edip İlçe Başkanı Erdal Gevrekçi ile sorunları yerinde tespit etti. Esnaflar sattıkları ürünü yerine yeni ürün almakta zorlandıklarını ve vadeli çalışmanın durduğunu söylediler. 

ULUKUŞLA’DA  ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ 

Gürer, Ulukışla ilçesinde de CHP Ulukışla İlçe Başkanı Hüseyin Toker ve il genel Meclis Üyesi Birol Önder ile birlikte ilçe merkezinde esnaf ziyaret edip ilçe pazarında pazarcı esnafı ve vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Gürer, ilçede sırasında Ulukışla Kaymakamı Resul Yıldırım, Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Ahmet Pekel , Ziraat Odası Başkanı Ali Emin Uğurlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Büyükoğlan, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ünal Özkan’a ve ilçe Emniyet Amirliğine  ayrı ayrı ziyaretler gerçekleştirdi. 

ÇİFTLİK’TE KAHVEHANELERİ VE ESANFI ZİYARE  ETTİ 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Çiftlik ilçesinde de Çiftlik İlçe Başkanı Yusuf Öcal ve İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Yıldız ile birlikte ilçe esnafını ziyaret etti, kahvehanelerde yurttaşlarla bir araya geldi. Çiftlik ilçe pazarını gezdi. Vatandaşlar her gün gelen zamlardan dert yanıp bu yangın her yeri sardı. Bir an önce seçim olmalı” dediler.

4 GÜNDE REKOR ZİYARETLER 

Gittiği her yerde yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 4 gün süren Niğde kent merkezi ve 4 ayrı ilçeye gerçekleştirdiği ziyaretlerde 1000’e yakın esnaf eve yurttaşla bir araya gelerek, yüzlerce kişi ile görüştü. Gürer, “İşim iyi, durumum düzgün diye konuşana rastlamadım” dedi. 

KÖY KASABA, BAĞ, BAHÇE, TARLA…

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ziyaretleriyle ilgili yaptığı açıklamada, kent merkezinde, ilçelerde, köy ve kasabalarımızda hatta tarlada, bağ ve bahçede yurttaşlarımızla bir araya gelip, onlarda sohbet etmeye, onların sorunlarını ve taleplerini dinlemeye özen gösterdiklerini söyledi. 

ÇÖZÜM ODAKLI ZİYARETLER 

Gerçekleştirdikleri ziyaretleri, sadece bir ziyaret olarak değil, yurttaşların hangi alanda ne gibi sorunlar yaşadığını birince ağızdan öğrenme amacıyla yaptıklarının altını çizen CHP milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Bu sorunları, soru önergesi olarak ilgili bakanlıklara iletip, çözümü noktasında takipçisi oluyorum. Ayrıca Meclis Genel Kurulu toplantıları ile Plan ve Bütçe Komisyonu toplantılarında da bu sorunları TBMM gündemine getiriyorum. Bunların haricinde Birinci ağızdan dinleyip not aldığımız talepleri de Kanun Teklifi ve Meclis Araştırma Önergesi olarak yine TBMM gündemine getiriyorum” şeklinde konuştu. 

EN ÇOK HAYAT PAHALILIĞI VE İŞSİZLİK SORUNU GÜNDEME GELİYOR…

CHP Milletvekili Gürer, ziyaretleri kapsamında yurttaşların en çok hayat pahalılığı, yüksek enflasyon, işsizlik, döviz kurlarındaki artış, tarımsal girdi maliyetlerinde önlenemeyen yükseliş ve temel tüketim ürünlerine neredeyse her gün gelen zamlardan yakındıklarını da sözlerine ekledi. 

- Reklam -