GÜLİSTAN DOKU 772 GÜNDÜR KAYIP!

0
81
- Reklam -

CHP’Lİ BÜLBÜL: “AİLENİN HAK ARAMA HÜRRİYETİ ÇEŞİTLİ DAVALARLA ENGELLENDİ”


CHP Aydın Milletvekili, Yüksek Disiplin Kurulu ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, 772 gündür kayıp olan Gülistan Doku ile ilgili açıklamada bulundu.


CHP Aydın Milletvekili, Yüksek Disiplin Kurulu ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Tunceli’de 5 Ocak 2020 tarihinden beri haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku ile ilgili konuştu. CHP’li Bülbül şunları söyledi:

- Reklam -


“GÜLİSTAN DOKU’NUN KAYBOLUŞU KARANLIKTA KALMIŞTIR”


“05.01.2020 gecesi telefon çalıyor. Polis arıyor. Kızınız kayboldu, gelin, diyorlar. O tarihten bugüne kadar kızına ne olduğuna dair en ufak bilgi, ipucu, gelişme ve ilerleme yok diyorlar. Yani 2 yıldır bu talihsizlikle çaresizlikle yaşamaya çalışıyorsunuz. Söyleyin, ne yapardınız? Evet, 772 gündür kayıp olan Gülistan Doku’nun ablası Aylin Doku bize soruyor bu soruyu. Çünkü kız kardeşi Gülistan Doku 5 Ocak 2020 tarihinde kayboluyor. Gülistan Doku’nun kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma, etkin soruşturma yöntemiyle yürütülmemiştir. Aksine ailenin hak arama hürriyeti, çeşitli soruşturma ve davalarla engellenmiştir. Dönemin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bugün aydınlık diye sosyal medyada fotoğraf paylaşırken, Gülistan Doku’nun kayboluşu karanlıkta kalmıştır. Bu olayın bir an önce aydınlatılması için yeniden soruyoruz. Gülistan Doku nerede?”

- Reklam -