Gülerce Kahramankazanlılarla buluştu

0
281
- Reklam -

Gazeteci, yazar Hüseyin Gülerce, Kahramankazan Belediyesi’nce düzenlenen “Kahramankazan Buluşmaları” kapsamında düzenlenen konferans kapsamında Kahramankazanlılarla bir araya geldi.

Kahramankazan Belediyesi’nce beşincisi gerçekleştirilen “Kahramankazan Buluşmaları”nın son konuğu gazeteci, yazar Hüseyin Gülerce oldu. Konferansın konusunu “16 Nisan’da yapılacak referandum ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi” oldu. Belediye Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa ilçe halkı yoğun katılım gösterdi.

Milletimiz ‘evet ‘ diyerek gereğini yapacak

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, konferansın açış konuşmasında, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde milletin bağrına büyük bir ihanet hançeri saplamak istediğini söyledi. Ertürk, şunları kaydetti:

- Reklam -

“Allah hainlere müsaade etmedi. Bu milletin, bayrağına olan, vatanına olan aşkının hiç bir zaman bitmeyeceğini başta Kahramankazanlılar olmak üzere tüm Türkiye 15 Temmuz’da gösterdi.

Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve demokratik kazanımlarımıza sahip çıktık ve 16 Nisan’da yine çıkacağız. Kahramankazanlılar olarak yurt içinde ve yurt dışında mücadele eden bütün askerlerimizin, polisimizin, emniyet güçlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Türkiye tarihinin en önemli virajına giriyor.

16 Nisan referandumu Türkiye’nin varoluş ya da yok oluşudur. 15 Temmuz’da haksızlığa karşı ‘dur’ diyen milletimiz, 16 Nisan’da da ‘evet’ diyerek gereğini yapacaktır.”

Gülerce Kahramankazanlılarla buluştu

Unvan yeni İstiklal Savaşı’nın göstergesi

Gülerce ise konferansta yaptığı konuşmada, Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’a İstiklal Harbi nedeniyle şeref madalyası ile unvanlarının verildiğini anımsatarak, “Kazan’a da ‘kahraman’ unvanı verilmiştir. İşte işin püf noktası burasıdır. Kazan’a ‘kahraman’ unvanının verilmesi yeniden bir İstiklal savaşı yaşadığımızdandır.

Türkiye, 15 Temmuz’da yeniden büyük bir İstiklal mücadelesi vermiş ve Allah’a şükür mücadelesinde başarılı olmuştur. 15 Temmuz gecesi darbe gerçekleşseydi, Türkiye işgal edilecek ve vatanımız parçalanacaktı” dedi.

Parlamenter sistemin Türkiye’de sürekli olarak istikrarsızlığın ana kaynağı olduğunu söyleyen Gülerce, “Parlamenter sistemden 16 Nisan’da ‘evet’ diyerek Allah’ın izniyle bu millet kurtulmuş olacak. Referandumda ‘evet’ demek asla diktatörlüğe yol vermek demek değil, tam tersine millet bir lider bulmuşken onu yüreklendirmek, cesaretlendirmektir. Millet, Türkiye’nin önünü açmak için ‘evet’ diyecektir” diye konuştu.

15 Temmuz’da ihanete uğradık

Yıllarca FETÖ’nün yanında bulunduğu halde gerçek yüzünü göremediğine değinen Gülerce, “FETÖ denilen örgüt, 40 seneden beri  devletin bütün istihbarat organlarını ele geçirmiş, devletin aleyhine yapılan sinsi ihanetlerden ülkeyi yöneten insanların haberi olmadı.

CHP’liler, ‘Neden kandınız? Neden kandırıldınız?’ diye suçluyorlar. Arkadaş, kandırılmak başka bir şey, ihanete uğramak başka bir şey. Ben ve biz; milletçe, devletçe kandırılmadık, ihanete uğradık. Kandırılmak ihanetten neden farklı? Çünkü ihanette sinsilik var. Böyle bir ihanetin, sinsiliğin adı, kandırma olamaz. Bu yapılanlar bir ihanettir, bir hainliktir” diye konuştu.

Erdoğan’ı hazmedemiler

Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinin Türkiye için büyük bir şans olduğunu vurgulayan Gülerce, “Cuntacılar, vesayetçiler ve ‘Hayır’cı kesiminin en önemli problemi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı hiç bir zaman hazmedememesidir.

‘Hayır’cı kesim, ‘Böyle bir adam bizden çıkmalıydı, bizden çıkacaktı’ dediler ve bir türlü Sayın Cumhurbaşkanı’nı hazmedemediler. Sayın Erdoğan’ın yüzde 52 oy almasını dahi hazmedemeyerek, ‘Bu sayılmaz, Erdoğan bizden değil.

Demokratik birisinin Cumhurbaşkanı olabilmesi için bizden birisi olması lazım’ diyorlar. Aradan yıllar geçti, Sayın Erdoğan, bu ülkede Başbakanlık yaptı, Cumhurbaşkanlığı yaptı ama yine de hazmedemediler” diye konuştu.

F-16’ya dur heykeli

Başkan Ertürk, konferans sonrası Gülerce’ye, 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı, Meclis’i ve devlet kurumnlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazanlıların verdiği mücadeleyi sembolize eden “F-16’ya Dur” heykeli hediye etti.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz