Güler Sabancı, “EMEA’nın En Güçlü 4. İş Kadını” oldu

0
388

Sabancı Holding’den yapılan açıklamaya göre, dünyanın önde gelen iş dünyası yayınlarından olan Fortune Dergisi, “EMEA Bölgesi’nin En Güçlü 25 İş Kadını” listesini açıkladı. Güler Sabancı’nın, dördüncü sıradan girdiği listenin ilk sırasında Banco Santander’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ana Botin bulunuyor. Listede ayrıca, Imperial Tobacco Üst Yöneticisi Alison Cooper, SEB Group Başkanı Annika Falkengren ve Walgreens Boots Alliance Üst Yöneticisi Ornella Barra da ilk beşte yer alan isimler oldu.
Güler Sabancı’ya ilişkin Fortune Dergisi’nde yer alan değerlendirmede, şunlar kaydedildi:
“13 milyar dolarlık yıllık geliriyle bir finans ve sanayi devi olan Sabancı Holding, Avro Bölgesi’nin zayıflaması ve Orta Doğu’da yaşanan krizlerden dolayı zorlu bir yılı geride bıraktı. Ancak Güler Sabancı’nın bölge coğrafyası üzerindeki gücü tartışılmaz.
Siemens Supervisory Board üyeliğinin yanı sıra bu yılın başından beri B20 Ticaret Görev Gücü’nün eş başkanlığını da yürütüyor. Güler Sabancı, Türkiye’de kadının iş dünyasında güçlenmesinin kararlı bir sözcüsü.
Sabancı tarafından kurulan ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı yürüttüğü Sabancı Üniversitesi, bu yıl aile içi şiddetin beyaz yakalı kadın çalışanlar üzerindeki etkisini ortaya koyan raporuyla gündemdeydi. Bu araştırma, Türkiye’de bu konu üzerinde yapılan ilk çalışma oldu.”

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz