Göz kamaştıran eserler

108

 AZİZE Kahraman Halk Eğitimi Merkezi (AKHEM) ile Türkiye Aile Sağlığı Eğitimi ve Planlaması Derneği Antalya Şubesi işbirliğinde Habipler, Meltem, Portakal Çiçeği ve TRT kurs merkezlerinde açılan el sanatları ve mesleki kurslar sona erdi. 

205 genç kız ve yetişkin kadın kursiyerin el emeği, göz nuru eserleri Aydın Kanza Sanat Galerisi’nde beğeniye sunuldu. Sergilenen rengârenk dekoratif ve çeyizlik sanat eserleri göz kamaştırdı.
Serginin açılış kurdelesini AKHEM Müdürü Kenan Yavuz, müdür yardımcısı Fedai Yaman, dernek başkanı Nilgün Atasoy, mülkiyeti kendisine ait olan TRT Caddesi’ndeki kurs merkezi binasını bedelsiz kullanım için açan 77 yaşındaki hayırsever Semahat uzun ve kurs öğretmenleri birlikte kesti. AKHEM Müdürü Yavuz, kurumunun 54 yıldır çocuk, genç ve yetişkinlere farklı dallarda eğitim hizmeti verdiğini hatırlatıp, bugünlere belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle gelindiğini anlattı.
Türkiye Aile Sağlığı Eğitimi ve Planlaması Derneği Antalya Şubesi Başkanı Nilgün Atasoy da kurs merkezlerinde takı tasarımı, şiş örgücülüğü, dekoratif el sanatları, dantel, dekoratif salon takımları, İngilizce, yaş pasta, servis elemanı gibi birçok dalda kurslar açtıklarını söyledi. Atasoy, “Kurslarda eski dantel, kanaviçe, örtü takımı ve kıyafetler de yenilendi. Kurslar devam ederken, kadınlarımıza sağlık, hukuk, çevre, aile içi etkili iletişim konularında bilgiler de verildi” dedi.(DHA)