• Güncel
  • Yaşam
  • Haberler
Ana Sayfa Güncel Haberler Göreme Açık Hava Müzesi’ne ziyaretçi akını

Göreme Açık Hava Müzesi’ne ziyaretçi akını

-

 TÜRKİYE’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’daki Göreme Açık Hava Müzesi’ni Temmuz ayında 101 bin 620 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün verilerine göre turistler, peribacaları ile ünlü Kapadokya bölgesindeki müze, kilise, yeraltı şehirleri ve ören yerlerini ziyaretlerini sürdürüyor.

Temmuz ayında Nevşehir Merkez Müzesi’ni 578, Derinkuyu ilçesindeki yeraltı şehrini 41 bin 715, Göreme Açık Hava Müzesi’ni 101 bin 620, Karanlık Kilise’yi 10 bin 948, El Nazar Kilisesi’ni 741, Gülşehir Açık Sarayı’nı 744, Gülşehir St. Jean Kilisesi’ni bin, Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni 50 bin 219, Özkonak Yeraltı Şehri’ni 12 bin 170, Tatlarin Yeraltı Şehri’ni bin 243, Zelve Örenyeri’ni 15 bin 198, Mazı Yeraltı Şehri’ni bin 586, Hacıbektaş Veli Müzesi’ni 67 bin 860, Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni 989, Hacıbektaş Atatürk Evi’ni bin 118 ve Ürgüp Müzesi’ni 2 bin 121 turist ziyaret etti. Temmuz ayında bölgedeki müze, kilise, yeraltı şehir ve ören yerlerini gezen turist sayısının 310 bin civarında olduğu belirtildi.

- Reklam -

Kapadokya bölgesine yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin her geçen yıl arttığını belirten yetkililer, misafirlerin ihtiyaçlarının karşılanması ve bölgeyi daha iyi tanımaları için gerekli çalışmaların yapıldığını kaydetti.

Göreme Açık Hava Müzesi’nin her dönemde yoğun ilgi gördüğünü ifade eden yetkililer, milattan önce 5 bin yıllarına kadar inen tarihi ve eşsiz doğallığı ile müzenin görenleri kendisine hayran bıraktığını vurguladı.

- Reklam -

Güncel Haberler

3 yıl akciğerine yapışan kemikle yaşadı

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde yaşayan Ayşe Ekinci'nin (59) soluk borusuna, çorba içerken kaçan kemik, akciğerine saplandı.

Kapadokya’da mağarada çamur banyosu

Türkiye'nin önemli turizm bölgesi Kapadokya'da çamur banyosu yapılan kayadan oyma mağaralara, yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

Emlak, otomotiv, beyaz eşya hepsi de alarm veriyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayına ilişkin inşaat maliyet endeksini açıkladı.

Tango iki kişiliktir

Geçtiğimiz Temmuz 2019’da Rusya dışişleri bakanı Lavrov, Moskova’da bir gazeteye verdiği röportajda, ABD’ye açık bir mesaj verdi.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün ayakları yükseliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün ayakları yükseliyor

Okan Buruk: Fenerbahçe maçı kötü başlangıcı silmek için önemli bir hedef

Süper Lig’in 2’nci haftasında Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Medipol Başakşehir’de teknik direktör Okan Buruk, antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu Haberler Kaçmaz

Basın kartı gönüllerde “sarı” Olmaya devam ediyor

Başbakanlık'a bağlı olan ve Sarı Basın Kartı’nın verildiği Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü kapatıldı, görev ve yetkileri Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı'na devredildi.

Hükümet ve Memurlar Zam Konusunda Anlaşamadı

Ankara'da memurlar, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle önce iş bıraktı daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde cüzdan atma eylemi yaptı.

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz