Gönüllülere 41 kere maşallah

88

Keçiören Belediyesi Gönüllü Akademisi her kesimin yanında olmaya ve gönüller kazanmaya devam ediyor. “Güneşin doğup battığı her yerde iyilik yeryüzüne yayılsın” ilkesiyle hareket eden yaklaşık 1000 gönüllü Ramazan ayı boyunca da yaptıkları çalışmalarla adlarından söz ettirmeyi başardı.
Gönüllü Akademisi, Ramazan ayı boyunca yalnız, kimsesiz ve maddi durumu yerinde olmayanları ziyaret ederek hem gönüllerini kazandı, hem yalnızlıklarını unutturdu. Paylaşımların önemine dikkat çekmek amacıyla yaptıkları ziyaretler esnasında çok olumlu tepkilerle karşılaştıklarını ifade eden Gönüllüler, yanlarında götürdükleri yemeklerle yalnız ve kimsesiz olanlara misafir oldular ve onlarla iftar açtılar. Ramazanın birlik, beraberlik, yardımlaşma ruhuna da dikkat çekerek, yalnız yaşayanların yüzlerinde tebessüm bıraktılar. Gönüllü Akademisi, ilginin yoğun olduğu bu ziyaretleri önümüzdeki Ramazanlarda da sürdürme konusunda kararlı olduklarını belirtti.
Ramazan Bayramı öncesi ise maddi durumu yerinde olmayan 0- 12 yaş grubu 41 çocuğu sevindiren yardım gönüllüleri, çocukların bayramı bayram tadında yaşamasına da vesile oldular.