Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Global tecrübesini Türkiye’ye açtı

Global tecrübesini Türkiye’ye açtı

-

Uçtan uca teknoloji çözümleri alanındaki global tecrübesini Türkiye’ye açan PGI, sektörün tecrübeli isimlerini transfer ederek başladığı 2019 yılında yeni sektörlerde büyümeyi hedefliyor.

Uçtan uca teknoloji çözümleriyle şirketlerin dijital dönüşüm ve süreç otomasyonuna destek olan İtalya merkezli Planet Group International (PGI), 2017 senesinde giriş yapmış olduğu Türkiye pazarında sektörün tecrübeli isimleriyle ekibini güçlendirerek, yeni sektörlere adım atmaya hazırlanıyor. Şirket bu manada dijital dönüşümün tecrübeli adları Murat Özdemir ve Halil Atmaca’yı da kadrosuna dahil ettiğini duyurdu. 

Başta IBM ve OpenText olmak üzere, Snowbound ve Lutech gibi farklı teknoloji üreticileriyle de pek çok küresel iş birliğine imza atan PGI Türkiye, finans, sigortacılık ve Telekom sektörlerinin sonrasında 2019 senesinde üretim ve enerji sektörlerinde de dijital dönüşüm projelerinin güvenilir çözüm ortağı olmayı hedefliyor. 

YAZILIMDA AR-GE FAALİYETLERİ İVME KAZANIYOR 

2018’i kuvvetli ataklarla tamamladıklarını açıklayan PGI Türkiye Kurucu Ortağı ve CEO’su Alper Kaynarkan, ilk iki senede temelini oluşturdukları hizmet çeşitliliğinin 2019’da daha da artacağını ifade ederek, “Trakya Teknopark’ta bulunan ofisimizde yazılım alanındaki Ar-Ge faaliyetlerimiz bütün hızıyla devam ediyor. Global eşi olduğumuz şirketlerin çözümlerini, buradaki Türk mühendislerle, Türkiye’deki şirketlerin gereksinimlerine özel olarak geliştiriyoruz” şeklinde açıklamada bulundu. 

Türkiye’de iş dünyasında artarak devam eden dijital dönüşüm trendine 2019 senesinde öncülük edeceklerini vurgulayan Kaynarkan, “Bu amaçla süreç otomasyonu ve dijital dönüşüm alanında Türkiye’nin en yetkin isimlerini yakın dönemde bünyemize kattık. PGI Türkiye, güçlenen ekibi ve yeni hedeflediği sektörler ile 2019 senesinde sıçrama yapacak” dedi.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Yapay zeka artık meme kanserini teşhis edebiliyor

Günümüzde sıkça duymaya başladığımız yapay zeka teknolojisi hayatın her alanında kendini gösteriyor.