Ana Sayfa Spor Gündemi ve Haberleri Ankaragücü Giresunspor'u çok iyi analiz ettik

Giresunspor’u çok iyi analiz ettik

-

TFF 1. Lig’de, son dönemde aldığı başarılı sonuçlarla büyük bir çıkış yakalayan ve şampiyonluk yarışının en güçlü adayı olan Ankaragücü, deplasmanda kendi gibi zirve mücadelesinde iddialı rakibi Giresunspor’u 1-0 yenerek çok önemli 3 puan aldı.


Başkent ekibinin teknik direktörü İsmail Kartal, maçla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Sakatlarımıza ve cezalılarımıza rağmen orijin mevkide olmayan oyuncuları oynatmak zorunda kaldık. Ama buna karşın biz bugün baktığımız zaman Ankaragücü takımı bu değil” şeklinde konuştu.
Çeşitli nedenlerle 4-5 oyuncusundan yararlanamadığını söyleyen Kartal, “Çok fazla topu kendi ayağında tutan bir takımız. Ama bu karşılaşmada bilerek Giresunspor’a topu fazla bıraktık. İkinci bölgede, birinci ve ikinci bölgede kompakt kalıp kaymaları iyi yaptık. Sadece bekleri ileri çıkararak sonuç almaya çalışıyorlardı.
Bunun önlemini aldık. Bunları biliyorduk, çok iyi analiz ettik Giresunspor’u, Bekleyerek, maçın ilk 8 dakikasında iki tane yüzde yüz pozisyonumuz vardı, olmadı. İlk devre böyle geçti. İkinci devre rakibin de bir iki tane pozisyonu oldu, bizim de 3-4 pozisyonumuz vardı. Üzerimize geleceklerini ve oyunun ilerleyen dakikalarında arkada bize boşluklar vereceklerini, bunları iyi şekilde değerlendirip sonuca gitmek bütün planımız buydu. Asıl planladığımız şekilde gol bulamadık. Duran toptan bir kornerden gol bulduk. Mücadeleci iyi bir futbol oynadık, maçı kazanmasını bildik. Galibiyetimiz, tamamen taktik disipline bağlı olarak gelişti. Bu galibiyeti camiamız ve taraftarımıza armağan ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu Haberler Kaçmaz!

Doğuştan gelen fıtıktaki risk: Fıtık boğulması

Kasık fıtığının kasığın şişmesi ile belli olabileceğini söyleyen Op. Dr. Mevlit Korkmaz, fıtık tedavisinin ameliyatla mümkün olabileceğini söyledi