• Yaşam
  • Haberler
Ana Sayfa Yaşam Haberleri Giresun 'da 750 köy korucusu

Giresun ‘da 750 köy korucusu

-

Giresun’da bir ilk yaşandı ve daha önce doğu illerinde terör örgütleriyle mücadele kapsamında görevlendirilen köy korucu sisteminin bölgede de faaliyete geçirildiği açıklandı.

Giresun Valiliği, eğitimleri tamamlanan 750 köy korucusunun il genelinde göreve başladığını duyurdu.

Giresun Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, eğitimlerini tamamlayan köy korucularının il genelinde sorumlu oldukları bölgelerde göreve başladıkları bildirildi. Valiliğin açıklamasında şu ifadalara yer verildi:

“Bölücü terör örgütü mensupları ile mücadele maksadıyla il merkezi ve ilçelerde 750 köy korucusu göreve başladı. Köy korucuları, Karadeniz insanının yapısında bulunan vatanseverlik duygusu ve silaha karşı olan ilgilerinden dolayı iç güvenlik, muharebe, köy savunma ve atış eğitimlerinin her safhasında üstün başarı göstererek Nisan ayı itibari ile bölücü terör örgütü mensuplarına karşı Giresun İl Jandarma Komutanlığı tarafından icra edilen operasyonlara aktif olarak katılmaktadır. Köy korucularının yaşadıkları bölgenin arazi yapısına hakim olması, nişancılık ve iz takibindeki yetenekleri ve icra edilen operasyonların etkinliğini artırarak kolluk kuvvetlerinin gücüne güç katmaktadır”

Açıklamada ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile yan yana görev yapmaktan memnun olan korucuların, ülkenin birlik ve beraberliğine kasteden terör örgütlerine geçit vermeyeceklerini ve kanlarının son damlasına kadar terörle mücadele edeceklerini dile getirdikleri ifade edildi.

- Reklam -

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz