GESAM 29 YAŞINDA

0
292

Türkiye Güzel Sanat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği GESAM, 29’uncu Yılını kutluyor..

1986 yılında kurulan ve plastik sanatlar alanında ilk ve tek meslek birliği olan Gesam, 29. Yılı onuruna Ankara’da ikinci sergisi açtı..
Çankaya YV Boutigue Hotel’deki sergide, 86 sanatçının eserleri yer aldı..
Serginin açılışında konuşan Gesam Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Altıntaş, sanatın en etkili iletişim aracı olduğuna dikkat çekti, “Sanat barış dilidir”dedi..
Gesam Yönetim Kurulu Başkanı, Altıntaş, Diyarbakır’dan Mardin’e, bugüne kadar “Türkiye Sergileri” adı altında, pek çok ilde sergi açtıklarını hatırlattı. “Bugün gezmeye bile gidilemeyen pek çok ilimize barış ve sevginin dilini sanat aracığıyla taşımaya çalıştık”dedi.
Altıntaş; sözlerini şöyle noktaladı;
“Gesam olarak bizler bin 400 kişilik bir aileyiz ama bu aile ülkemizin yanı sıra yurt dışında da pek çok ülkeye milyonlara hitap ediyoruz.. Ne için diyoruz. En anlamlı iletişim aracı olan sanatın toplumun bütün katmanlarına, bütün renklerine, barış ve kardeşliğimizi,Türkçe, Kürtçe,Makedonyaca demeden aracısız bir dille taşımak için.. Sanat bir barış dilidir. Sanat bir sevgidir. Mesajlarını da, dil, din, ırk ayrımı yapmadan toplumun bütün katmanlarına, aracısız bir dille aktarır”

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz