Ana Sayfa Yazarlar Gerilim tavan yaptı!

Gerilim tavan yaptı!

-

Galatasaray – Fatih Terim – Türkiye Futbol Federasyonu üçgeninde gelişen olaylar tavan noktasına ulaştı.

Galatasaray Fenerbahçe derbisiyle başlayan ve Sarı Kırmızılı takımın Atiker Konyaspor’la oynadığı maç sonrasında had safhaya çıkan ve yapılan açıklamalarla tırmanan gerilim, Federasyonun verdiği cezalar sonrasında artık anlaşılabilme boyutlarını bile aştı.

Filmi taaa en başa sarıp tüm gelişmeleri bir kez daha hatırlatmanın anlamı yok. Ancak, olayın fitilinin Fenerbahçe maçı sonrasında Fatih Terim’in neredeyse her maçta yaşanabilen çok basit bir hakem hatasını, sanki dünyanın sonuymuş gibi mikrofonlar önünde dile getirmesi. Koskoca Galatasaray kulübüyle Türkiye Futbol Federasyonu’nun arasındaki köprülerin atılması noktasına ulaştı. Bu arada devreye giren ve seçildiği günden beri çizdiği o centilmenlik portresinin hayli dışında açıklamalar yapan, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in de işin içine girmesi durumu tümüyle kontrolden çıkardı.

Geçtiğimiz günlerde Riva’da gerçekleşen Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu kura çekimine temsilci göndermeyerek, adeta federasyona savaş açan Galatasaray, problemi bambaşka bir noktaya taşımış oldu. Keçiörengücü’yle eşleşen Sarı Kırmızılı kulüpten, TFF’den gelen cezalar sonrasında böyle bir tavır aldığını açıklandı.

Bu arada, Galatasaray’la özellikle de Fatih Terim’le TFF arasındaki bu gerginliğin başlıca sebeplerinden birisi de, Terim’in Türkiye Futbol Direktörlüğü görevini sürdürürken, federasyonla yaptığı karşılıklı anlaşmayla ayrılıp Galatasaray’a gitmesiydi. Daha doğrusu, bu anlaşmada Fatih hocanın federasyondan olan alacaklarıyla ilgili olarak diretmesi ve başkan Yıldırım Demirören’in de bu duruma hayli tepkili olmasıydı. Tüm bunlara dayalı olarak, Terim’le federasyonu bir anlamda karşı karşıya getiren ilk olayda da bu durumun etkisi görüldü.

Şurası gerçek ki her zaman ve her şeyde olduğu gibi zaman içinde her türlü problem sona erecek ve ortam düzelip, işler yoluna girecektir. Ancak benim üzüntüm, bu durumun takım üzerinde yarattığı etkiyle, moral motvasyonu anlamında yaşanan düşüş ve bunun yansıması olarak alınan sonuçlardır. Bunun en canlı kanıtını da Lokomotiv Moskova maçında gördük. Galatasaray her anlamda kendisinden geride olan rakibine fazlaca direnç gösteremedi. Umarım bu durum daha fazla uzamaz ve daha ağır hasarlar yaşanmaz.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Erden Aktoğu
Erden Aktoğuhttps://sonsoz.com.tr
1984 yılında merhaba dediği spor basınında, Ortadoğu, Tercüman, Gözcü ve Günaydın gazetelerinde muhabirlikten spor müdürlüğüne geçti. 2013 yılından bu yana gazetemiz Sonsöz’e yazıyor.

Bu Haberler Kaçmaz!

Qualcomm kararını verdi, itiraz edecek!

Dünyanın önde gelen işlemci üreticilerinden Qualcomm, Federal Ticaret Komisyonu davası kararına itiraz edecek.