İnsanın renkli bir hayal gücü olduğunda yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Fikir, işin en önemli kısmı belki ama uygulamada da yetenekliyseniz ortaya çıkan işler göz kamaştırıyor.

Bugün gerçek çiçekler kullanılarak yapılan harika moda illüstrasyonları paylaşmak istiyorum sizlerle.

Gerçek çiçekler, renkleri ve dokularıyla bambaşka bir hava, boyut katmış elbiselere. Göreceğiniz bu başarılı uygulamalar modada yeni bir akım yaratacağa benziyor.

Grace Ciao

Bu harika illüstrasyonlar Singapurlu, 24 yaşındaki Grace Ciao’ya ait. Ciao aslında pazarlama eğitimi almış. Sonrasında ise moda çizimleri yapmaya başlamış. Başarılı çiçek uygulamaları ve pazarlama konusundaki yaratıcı projeleri sayesinde de genç yaşına rağmen tüm moda dünyasının tanıdığı bir isim haline gelmiş.

çiçek illüstrasyon

Hemen hemen her renk ve türde çiçek yapraklarıyla çalışıyor genç illüstratör. Yapraklardaki renk geçişlerinin ve dokularının çalışmalarına ilham verdiğini belirtiyor.

çiçek illüstrasyon

Ben sanatın hayatı taklit ettiğini düşünenlerden oldum hep, doğanın güzelliklerini çizimlerime taşımaya çalıştım diyor Grace Ciao.


Sadece çiçeklerle de çalışmıyor Ciao. Bazen başarılı uygulamalarını sebzelerle yapıyor. Yiyeceklerle oyun olmaz derler ama ben bu canlı renkleri görünce dayanamıyorum diyor.

çiçek illüstrasyon

Kimin aklına gelir kara lahanadan ya da maruldan böyle işler yapmak.

çiçek illüstrasyon


 

Ünlü markalar için de farklı uygulamalar yapıyor Ciao. Chanel, Christian Dior, Estee Lauder, Ralph Lauren, L’oreal ve Sephora gibi pekçok tanınmış markayla çalışıyor zaman zaman.

çiçek illüstrasyon

Onların reklam kampanyaları, moda haftaları ve mağaza açılışları için yaratıcı uygulamalar yapıyor, görseller tasarlıyor. Çok sık olmasa da farklı malzemelerle de çalışabiliyor Grace.

çiçek illüstrasyon

Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle! Moda ve Kadın sayfamızdan bizi takip etmeye devam edin…

 

FACEBOOK YORUMLARI