(geniş haber) Bayrampaşa ve Topkapı’da araçlar suya gömüldü

0
4

Ersan SAN – Murat  SOLAK – Ömer ÇETİNASLAN – İstanbul DHA- İSTANBUL’da etkili olan yağmurla Bayrampaşa ve Topkapı’da araçlar suya gömüldü.
Yağışın etkisiyle Bayrampaşa’da bir alışveriş merkezinin önündeki alt geçidi su bastı. O sırada alt geçitte seyir halindeki bir otomobil, mahsur kaldı. Araçta bulunan yaşlı kadın ve bir kişi, yüzerek kendilerine ulaşanlar tarafından kurtarıldı.
İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri çalışma başlattı. Ekipler, alt geçitteki suyun çekilmeye başlamasıyla sürücü kursuna ait aracı çıkardı. 
Belediyenin yol bakım ekipleri de alt geçitte tıkanan mazgalları açtı. Yağmurun etkisinin azalması ve ekiplerin çalışmasıyla alt geçitteki su da azaldı. O anları anlatan sürücü Abdullah Yavuz, “Biraz su vardı o kadar yüksek değildi. Araba çıkmayınca yağmur basınca 5 dakika içerisinde su altında kaldık. 2 kişi yardım etti. Teyze ile dayıyı çıkardı. Ben de yüzerek çıktım” dedi. Bu arada Topkapı Varyant altında da su birikintisi oluştu. Araçlar ilerlemekte güçlük çekerken, yolda kalan bir araç çekici yardımıyla kurtarıldı. Varyantın Topkapı istikameti araç trafiğine kapatılırken su tahliye çalışması yapıldı.

(FOTOĞRAF)

- Reklam -

- Reklam -