Genelkurmay Başkanlığına getirilen Orgeneral Akar “Taş Mektep”in son gururu oldu

0
512

Kayseri’de iki cumhurbaşkanı ve başbakan ile çok sayıda bürokrat yetiştiren ve  “taş mektep” olarak bilinen Kayseri Lisesi’nin son gururu, Genelkurmay Başkanlığına getirilen Orgeneral Hulusi Akar oldu.
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarının açıklanmasının ardından Akar’ın Genelkurmay Başkanlığına getirilmesi, yaklaşık 2,5 yıl öğrenim gördüğü Kayseri Lisesi’nde sevinçle karşılandı.
Kayseri Lisesi Müdürü Ahmet Sait İlter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okullarında bir dönem eğitim gören Akar’ın Genelkurmay Başkanı olmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın da aralarında bulunduğu çok değerli mezunları olduğunu belirten İlter, Kayseri Lisesi’nde eğitim alan Akar’ın Genelkurmay Başkanlığına getirilmesinin kendileri için övünç kaynağı olduğunu kaydetti. Alınan bilgiye göre, Akar, 1966-1967 yılında Kayseri Lisesi’ne lise birinci sınıfta kayıt yaptırdı. Akar, 1967-1968 öğretim yılı sonunda başarılı şekilde üst sınıfa geçti. Akar, 16 Aralık 1968’de lise 3’te eğitim görürken tasdikname alarak okuldan ayrıldı.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz