Ana Sayfa Yazarlar Genel müdüre 7 soru

Genel müdüre 7 soru

-

1) TRT’de emeklilik hizmet süresini doldurduğu halde “65 yaşına gelinceye kadar çalışacağım” diyenlere, “Emekli olun, ikramiyenizi yüzde 50 zamlı ödeyelim” denildi mi?


2) Bu çağrı üzerine yüzlerce kişi geçtiğimiz günlerde emekliye ayrıldı mı?

3) Ayrılanlara ödenen emekliliğe teşvik ikramiyesinin tutarı kaç milyon liradır?

4) Emekliye ayrılanların yerine yeni atamalar yapılacağı doğru mu?

5) Devlet kurumlarında araç sayısının azaltılmasına çalışılırken TRT’ye geçtiğimiz günlerde onlarca yeni araç satın alındı mı?

6) TRT’de atıl durumda yani “bankamatik memur” denilen kaç kişi var?

7) Binlerce personel istihdam eden TRT programlarının yarıdan fazlasını neden dışarıya yaptırıyor?

MAÇI GENÇLİK KAZANDI

Türkiye’nin 2-0 geriden gelip 3-2 kazandığı maçın en doğru analizini, “Bizim takım toplamda İsveç’ten 40 yaş daha gençti” diyerek Teknik Direktör Lucescu yapmış.
Tabii, gençlik sadece yüksek enerji değildir, aynı zamanda üst düzeyde heyecandır, ahlaki değerlerin erozyona uğramamış olmasıdır.
Lucescu doğru yolda.
Kazansak da kaybetsek de yola gençlerle devam etmeliyiz.

DAHA NEYİ BEKLİYOR?

3 gün önce şizofren babanın eşi ve 3 çocuğunu öldürdükten sonra intihar etmesi üzerine yazdığım yazıda, “Aramızda kaç akıl hastası dolaşıyor” diye sormuş, Türkiye’de acilen ruh sağlığı taraması yapılması gerektiğini belirtmiştim.
Henüz o yazının mürekkebi kurumadan bu defa Etimesgut’da yine şizofren bir kişi, “Ben şeytanım” diyerek otobüs durağında bekleyen 2 kişiyi katletti.
Sağlık Bakanlığı akıl sağlığı yerinde olmayanları tespit edip tedavi altına aldırmak için acaba daha neyi bekliyor?

Nuri Kayış
Nuri Kayışhttps://sonsoz.com.tr
Gazeteciliğe 1977 Son Havadis gazetesinde başladı, Hür Anadolu, Başkent, Ulus, Günaydın ve Sabah gazetelerinde çalıştı. RTUK Başkanlığı yapan yazarımızın 14 adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

Bu Haberler Kaçmaz!

Sahte içki zehirlenmesinden Adana’da 9 kişi öldü

alkol zehirlenmesi şüphesiyle 70 kişinin il genelinde hastanelere başvurduğu ve tedavi altına alınan bu kişilerden 9'unun hayatını kaybettiğini bildirdi