Gazeteciler özgür bir ortamda çalışmalı

0
326

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de baskı yönetimi var. Gazetecilerin gözaltına alınması, dünyadaki itibarımızı sıfırlar. Haber peşinde koşan gazeteciler özgür bir ortamda çalışmalıdır.” 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’de ziyaret ettiği bir fabrikadaki işçilerle birlikte kahvaltı yaptı.
Denizli’ye dün akşam saatlerinde özel uçakla gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün saat 08.00’de, Denizli Ahmet Nazif Zorlu Sanayi Sitesi’ndeki, işadamı Faruk Boyacı’nın sahibi olduğu Nakosan Tekstil’i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, tekstil fabrikasının konfeksiyon, kesim ve paketleme bölümlerini gezerek işçilerle tek tek tokalaştı. Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra işçilerle birlikte, zeytin, peynir, simit ve çaydan oluşan kahvaltı yaptı.
CHP lideri Kılıçdaroğlu, fabrikadan ayrılmadan önce, işçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Fabrikadan ayrılan Kılıçdaroğlu, programına Dedeman Park Otel’de kentin yerel sanatçılarıyla görüşerek devam edecek.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Denizli ziyaretleri sürüyor. Faruk Boyacı’nın sahibi olduğu Nakosan Tekstil’de fabrika işçileriyle kahvaltı yapan Kılıçdaroğlu, ardından Dedeman Park Otel’e Denizlili sanatçılarla bir araya geldi.
TBMM eski Sanat Danışmanlarından ressam Yaşar Çallı, basına kapalı gerçekleşen toplantı öncesi Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Başkanının portre tablosunu hediye etti. Yaptığı tablonun kendisi için prestij çalışması olduğunu söyleyen Çallı, “CHP tarihinin tüm Genel Başkanlarının portresini yaptım. Benim için büyük bir gurur” dedi. Çallı’ya teşükkür eden Kılıçdaroğlu, tabloyu teslim aldı.
Denizli’nin mimar yazarlarından Süleyman Boz da Kılıçdaroğlu’na, ‘Denizli Beşelisi’, ‘Çağdaş Kaygılar’ ve ‘Yola Devam’ adlı kitaplarını hediye etti. Boz, “Sanata ve heykele ucube diyen sanatın içine tüküren iktidarlar varken; ana muhalefet partisi liderinin sanata ve sanatçıya değer vermesi bizi mutlu etti” dedi. “Tüm yolların sağlık, başarı ve iktidara gitmesi dileğiyle” notunu düşerek imzaladığı kitapları Boz, Kılıçdaroğlu’na hediye etti. Ardından toplantıya geçildi.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Dedeman Park Otel’de yerel sanatçılarla basına kapalı yaptığı toplantının çıkışında, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Danıştay 10’uncu Dairesi’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kimin düzenlediği belli olmayan fişleme raporlarının basına sızmasından sonra açılan davada, gizli damgasıyla mahkemeye göndererek sahiplenen Başbakanlığı kusurlu bularak tazminat ödemisine karar vermesiyle ilgili bir soruya Kılıçdaroğlu, “Bu ülkede hakimler var demek ki. Şahsıma iftiralar atıldı. Bunun hesabını dönemin başbakanının vermesi lazım” dedi.
PKK’nın silah bırakması ile ilgili bir soruya da Kılıçdaroğlu, “”PKK silah bırakırsa mennun oluruz” diye karşılık verdi.
Gözaltına alınan gazetecilerle ilgili başka bir soruya ise CHP lideri Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi:
“Türkiye’de baskı yönetimi var. Gazetecilerin gözaltına alınması, dünyadaki itibarımızı sıfırlar. Haber peşinde koşan gazeteciler özgür bir ortamda çalışmalıdır.” (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz