Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a ziyarette bulunan Moldova’ya bağlı Gagavuzya Özerk Bölgesi Başkanı İrina Vlah, “Biz kan kardeşiz. Sizinle birlikte çalışmak istiyoruz” dedi.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Mustafa Ak konuğunu “Keçiören’e hoş geldiniz. Sizi burada ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz” diyerek karşıladı. İrina Vlah, 4.Dünya Gagavuzları Kongresi’nin Mayıs ayında toplanacağını belirterek, “Kongremize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı davet ettik, sizi de kongremize davet ediyoruz. Biz kan kardeşiz, sizinle birlikte çalışmak istiyoruz. Gagavuzya, Türkiye ile Moldova arasında bir köprüdür” diye konuştu.

KEÇİÖREN’DEKİ PARKLARDAN YAPMAK İSTİYORUZ

Keçiören’de yapılan hizmetleri çok beğendiğini de dile getiren Vlah, “Sizinki gibi güzel parkları Gagavuzya’da da yapmak istiyoruz, desteklerinizi bekliyoruz” mesajını verdi. Gagavuzca’nın Türkçe olduğuna, sadece lehçesinde farklılık bulunduğuna dikkat çeken Mustafa Ak da, “Biz kardeş belediye ilişkilerine önem veriyoruz. Bu tür ziyaretler tecrübe paylaşımında büyük rol oynuyor. Şu an referandum sürecindeyiz. Bu referandum hem Türkiye hem de Avrupa’daki soydaşlarımız için önemlidir. Hollanda ve Almanya’yı takınmış oldukları tavırdan ötürü kınıyoruz. Referandumdan iyi bir sonuçla çıkacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuğuna Keçiören Belediyesi tarafından yayınlanan “İstiklal ve İstikbal Zaferinin Adı 15 Temmuz-Keçiören’de Vatan Mücadelesi” adlı kitabı ve kahve fincanı takımı hediye eden Başkan Ak, Gagavuzya Özerk Bölgesi Başkanı ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz