FOX TV’Yİ ALKIŞLIYORUM

188

Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuksuz yargılanması kararına yandaş medya kızgın, tarafsız medya korkak, FOX TV, Cumhuriyet ve Sonsöz gibi birkaç medya ise gerçeği yani ailelerinin sevincini ayna gibi yansıtarak verdi. Can ve Erdem ilk kez Fatih Portakal ile ana habere çıktılar harika bir söyleşi oldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Partinin hatalı politikalar ile Türkiye’yi ikiye böldüğünü artık açık ve net olarak görüyoruz.
Türkiye artık, kederde birleşiyor, ama sevinçte bile birleşemiyor.
Bu ayrımı 92 gündür tutuklu iken Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile tutuksuz yargılanacak olan gazeteci meslektaşlarım Can Dündar ile Erdem Gül olayında gördük.
Saray’ın ve Ak Parti’nin yandaşlığını yapan havuz medyasında bu haberlerin verilişi ve sunuluşu tamamen AYM kararına tepkiye dayalı oldu.
“Casusluk suç olmaktan çıkartılmış” gibi bir başlığı nasıl atarlar inanamadım.
Anayasa’ya inanmış çoğulcu demokrasi hayranı olması gereken medya bile çekingen, buruk ve korkak davrandı.
Medya neden çekingen ben İsveç Penceresinden fotoğrafı net şekilde görüyorum. Saray korkusu var birçok kesimde ki ağızlarını bıçak açmıyor.
FOX TV gibi çok az televizyon ve medya ise gerçeği olduğu gibi ailelerinin sevincini ayna gibi yansıtarak verdi ve Fatih Portakal ilk kez Can ve Erdem’i canlı yayına ana habere alarak harika bir söyleşi yaptı.
Türkiye’nin öteki yüzünde ise hukuk kazandı çığlıkları vardı.
BASIN VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ TEST EDİLDİ
Sonuçta bir kez daha gördük ki, Türkiye üzerinde ne kadar endişe ve korku olsa da, hukuk geçte olsa doğru tecelli ediyor ve insanları tekrar morallendiriyor.
Tekrar, Atatürk Cumhuriyet’i etrafında kenetledi Türkiye.
Herkesin bildiğini artık saklamaya gerek yok. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın medya önünde hesap verecekler, cezalarını çekecekler talimatı ile tutuklanan Can Dündar ve Erdem Gül’ü keşke mahkeme tutuksuz yargılasaydı.
Ama emir, yani şikayet Cumhurbaşkanı ve MİT’den gelince savcı ne yapsın, hakim ne yapsın?
HERŞEYDE BİR HAYIR VARDIR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şikayet etti diye hukuk dışı bir tutuklama sonlandı, adalet yerini buldu.
İşte Adalet ve Kalkınma adı olan bir parti’nin yönettiği adalet de bir kez daha test edildi. Bir kez daha sınıfta kaldı.
Cumhurbaşkanı sözcüsü değil bakalım Erdoğan nasıl yorumlayacak ve yazarımız Nuri Kayış’ın güzel başlığı gibi, “ Eyyy AYM” diyecek mi?
ERGENEKON, BALYOZ VE DİĞERLERİNDEN FARKI NE?
85 milyon Türkiye herhalde anlamakta zorluk çekmiyordur. Bu fotoğraf karelerini daha önce de görmedik mi? Ergenekon, Balyoz ve diğerlerinde. Masum yere yıllardır yatan, Türkiye’nin ender yetiştirdiği insanlar hep aynı hücrelere konmadı mı? Çıkışta, bu insanların sevinçleri izletilmedi mi? En son Can Dündar ve Erdem Gül’ün serbest bırakılmasında da aynı kareler değil miydi? Uzun bir dönem haksız yere içeriye atılıyor, sonra bir gece ya da sabaha karşı Türkiye’nin gündemine oturacak gibi serbest bırakılıyor ve insanlar sevindiriliyor.