Foça’da sıkı koronavirüs denetimi

0
14
- Reklam -

Seyfi GÜL/FOÇA (İzmir), (DHA)- İZMİR’in turistik ilçesi Foça’da, Covid-19 önlemleri ve asayiş denetimleri sıklaştırıldı.
Foça ilçesinin giriş ve çıkışlarında oluşturulan kontrol noktaları ile marketler ve pazar yerlerinde HES Kodu sorgulaması, maske ve Genel Bilgi Tarama (GBT) denetimleri aralıksız sürdürülüyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Foça Belediyesi Zabıta ekiplerinin iş birliği ile denetimler yapılıyor. İlçeyi çevre yerleşim birimlerine bağlayan yollar üzerinde araçlar durdurulup, Eskifoça ilçe girişi, Aliağa yönünden Yenifoça girişi ile Yenibağarası, Gerenköy ve Ilıpınar kontrol noktalarında maske, HES Kodu ve GBT sorgulamaları yapılıyor. Araçlardaki kişilere İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca alınan kararlar hatırlatılıyor. Toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu olmaması, maskesiz yolcu ve sürücü bulunmaması da denetleniyor.
Pazar yerlerindeki denetimlere ise jandarma ve polisin yanı sıra zabıta ekipleri de destek veriyor. Özellikle ilçe dışından gelen pazar esnafının HES Kodu kontrolleri pazarın kurulduğu ilk saatlerde bitirilerek vatandaşın güvenli alışveriş yapması sağlanmaya çalışılıyor.
Yetkililer son günlerde, vatandaşın ve esnafın uygulamalara destek verdiğini, önlemlere uymaya özen gösterdiğini, ancak denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini bildirdi.

FOTOĞRAFLI

- Reklam -

 

- Reklam -