Flamenko ‘nun divası Sara Baras geliyor

194

Flamenko’nun yıldızı dünyaca ünlü İspanyol Sara Baras İstanbul’a geliyor.IEG Live ve Piu Entertainment işbirliğiyle 7 Mayıs 2016 günü İstanbul’da Zorlu PSM’de sahne alacak olan Sara Baras dünyanın en iyi 50 kadın dansçısı arasında yer alıyor.

Flamenko’ nun yıldızı Sara Baras, 7 Mayıs 2016 akşamı Zorlu PSM sahnesinde muhteşem sahne şovuyla izleyenleri büyülemeye hazırlanan Sara Baras dünyanın en büyük tiyatro salonlarında 2 bin 500’ten fazla gösteri gerçekleştirdi.

-DÜNYANIN EN İYİ KADIN FLAMENKO DANSÇILARINDAN-

8 yaşında annesinin dans okulunda dans eğitimine başlayan Sara Baras,  1989 yılında gitarist Manuel Morao’yla birlikte sahne alarak ün kazanmaya başladı. 1993 yılında Madroño Flamenco de Montellano ödülü, 1999 ve 2001 yıllarında “En İyi Kadın İspanyol Dansı Performansçısı” dalında ödül kazandı. Merche Esmeralda’ın  Mujeres gösterisinde sahne alan Baras,  Antonio Canales ile Gitano’da, El Güito ile de Paris’in Théâtre du Châtelet’inde çalıştı. Manuel Morao ile 1992’de Seville Expo ve sonrasında da New York’ta dans eden ünlü yıldız, kariyerine solo dansçı olarak devam etti. Kendi şirketini kurduktan sonra Festival Nacional de Cante de las Minas’ın kapanışını yapan Baras, Miki Figis’in “Flamenco Women”, Javier Balaguer’in “Escuela de Seduccion” filmi, Carlos Saura’nın “Iberie” ve “Flamenko Flamenko” filmleri, Luis Danes’in “El Sueno de Eleanor” filmlerinde rol aldı.  Görevimiz Tehlike:2 filmindeki dans sahnesiyle de büyük ses getirdi.

İspanya’da aralarında National Dance Award, Gold Medal of the Arts ödüllerinin yanı sıra 2009 Flamenko Bienali’nde “Carmenin En İyi Sanatsal Yönetimi” dalında Giraldillo De Oro Ödülü’ne, Yılın En İyi Flamenko Dansçısı dalında da Flamenco Hoy Ödülü’ne ve Gold Medal of Andalucia’ya layık görüldü.Usta sanatçısının uluslar arası arenada kazandığı ödüller arasında Medaille de Vermeil de la Ville de Paris bulunuyor.