Ana Sayfa Güncel Haberler FETO-PDY operasyonları Ankara ve Adana'da gerçekleşti

FETO-PDY operasyonları Ankara ve Adana’da gerçekleşti

-

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 2009’da Polis Koleji Sınavı ve Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı öncesi FETÖ-PDY üyelerinin aldığı sorulara erişerek, koleje yerleşen 50, komiser olan 20 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Bir başka operasyonda Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlendi. FETO-PDY operasyonları sonucu terör örgütünün sözde ‘Seyhan büyük bölge eyalet imamı’ M.T.’nin de aralarında bulunduğu 15 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara’daki FETO-PDY operasyonları

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan FETO-PDY operasyonları sonunda yapılan açıklamada, 2009 yılında gerçekleştirilen Polis Koleji Sınavı’nda FETÖ-PDY üyelerinin yazılı sınav öncesi sorulara erişerek, bunları örgüt üyelerine verdiklerinin tespit edildiği belirtildi. Soruları alıp, Polis Koleji’ne yerleştikleri belirlenen 50 şüpheli hakkında, Ankara dahil 21 ilde gözaltı kararı verildiği ve gözaltı işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü’nce sürdürüldüğü kaydedildi. 

KOMİSERLİĞE GEÇİŞ SINAVI

Yine 2009 yılında yapılan Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı’nda FETÖ-PDY üyelerinin yazılı sınav öncesi sorulara erişerek, bunları örgüt üyelerine verdiklerinin belirlendiği bildirildi. Örgüt üyelerinden sınav sorularını alarak, komiser yardımcısı olan 20 şüpheli hakkında, Ankara dahil 11 ilde gözaltı kararı verildiği, gözaltı işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürlüğü’nce sürdürüldüğü bildirildi.

Adana’daki FETO-PDY operasyonları

ADANA’DA FETÖ OPERASYONU: SÖZDE ‘SEYHAN BÜYÜK BÖLGE EYALET İMAMI’ YAKALANDI

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ-PDY’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri Adana, Mersin, Trabzon, Ankara, Malatya, Şanlıurfa, Osmaniye, Elazığ ve Konya’da operasyon yaptı. FETO-PDY operasyonları sonucunda haklarında yakalama kararı çıkarılan 15 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler arasında, örgütün sözde ‘Seyhan büyük bölge eyalet imamı’ M.T.’nin de olduğu belirtildi. Polisteki sorguları tamamlanan 2’si kadın 8 şüpheli adliyeye sevk edildi. 7 şüphelinin sorgusu ise sürüyor. 

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Ay dede hastalığına dikkat

Yüz ve göbek çevresinde yağlanma ile kendisini gösteren ve vücudun fazla kortizona maruz kalmasıyla ortaya çıkan Cushing Sendromu halk arasında ‘Ay dede’ sendromu olarak da biliniyor.