FETÖ alçaklarının tuzakları

91

Habertürk gazetesinde okuduğum röportajla ne olduğunu, niye kullanıldığını bir türlü anlamadığım, “Bylock” programı hakkındaki açıklamalar karşısında dehşete kapıldım. Binlerce insan bu program bir yüzünden hapse hallere girdi işlerini kaybetti intiharın eşiğine geldi hala biz bu programın ne olduğunu bilmiyoruz.

Onu bırakın bu programın o kadar basit bir şekilde telefonumuza girebileceğini öğrenince paniğe kapıldım.
Fethullah Gülen ve yandaşlarıyla hiçbir şekilde yakından uzaktan ilgim olmadı olamaz. Bilmeden selam verdiklerimiz hariç. Ancak bu tutuklamalara sebep olan programı pek çok kişinin bilmeden indirdiğin öğrenince bir anda korktum.
Çünkü Avrupa’da yaşıyorum ve üç ülke sınırına yakın olunca, bir tane “sözlük” programı indirdim. Şimdi merak ediyorum bana da sinsice girmiş midir diye.
Sesli sözlük, diye bir program indirdim, masum mudur bilmiyorum ama bu Bylock tuzağını çözen Tuncay Beşikçi, sözlük programıyla, müzik dinlemek isteyenler için Bylock tuzağı kurmuşlar diyor.
Düşünebiliyor musunuz benim oğlum bir müzik programı indirse ki, günde 20 tane indirip siliyor, yandık biz. Şimdiye kadar 11 bin 480 kişinin FETÖ haberleşme ağı Bylock’tan suçlandığını söylüyor.
Savcılığa açıklamalarda bulunmuş tespitlerini paylaşmış ve daha sonraki davalarda da yargıya yardım etmiş. Üstelik savcıların da iyi niyetli olduğunu bu röportajdan anlıyoruz. Üstelik diyor ki bu süreç 45 günde bitti yurtdışında olsaydı bir yılı geçerdi. Doğrudur sayıya bakarsanız 12.000’e yakın insan varmış, bu program nedeniyle suçlanan.

İşin en garibi bir avukatın kıble bulma programından dolayı fark etmiş. Yani siz masumane bir şekilde namaz kılmak için gittiğiniz yerde kıbleyi bulmaya çalışıyorsunuz bu program size kolaylık sağlıyor.
Ancak bu programın yüklenmesinin hemen ardından Bylock denen programı da sizi yüklemiş oluyor. Cumhuriyet gazetesinden Emre İper’in durumu için ricacı olmuşlar, durumu çözmüş, indirdiği bir müzik programı yüzünden bu tehlikeli programa yönelmiş.
İrade dışı yönlendirildiğini bulan Habertürk Haber Merkezi Müdürü Zülfikar Ali Aydın’ın röportajını okumanızı tavsiye ederim. Soruları güzel sormuş kafanızda hiçbir soru kalmıyor. Tuncay Beşikçi, “Mor Beyin programını ilk Ankaralı kadın avukatın telefonunda fark ettim” diyor. Sonrası gelmiş binlerce dava düşünsenize. İnsanlar mağdur, aileleri mağdur.

Üçe ayırmış insanları. İlk baktıklarım gerçekten FETÖ’cüydü, bazıları sadece sempatizan olduğu için yüklemişler ama hiçbir eyleme karışmamışlar üçüncü kesimce tamam böyle habersiz olarak tuzağa düşenler. İnsanları tuzağa düşürme sebebi de örgüt elemanı fark edilmemesi içinmiş.
Ne korkunç, kendilerini saklamak için, normal halk da bu programı kullanıyor durumu yaratmak istemişler. Böyle bir durum tespitinden sonra sanırım yavaş yavaş her şey normale dönecek.

Çünkü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da Tuncay Beşikçi’yi doğrularcasına bir açıklama yaptı.
11 bin 480 cep telefonu numarasının iradeleri dışında Bylock IP’lerine yönlendirildiğini açıkladı. Halen tutuklu bulunan 1.250 kişinin tahliyesi gündemde. Bu programın yaratıcısı FETÖ’nün TÜBİTAK ekibinden, Kemalettin Cengiz Erbakırcı diye birisiymiş. Bunca zekâ, onca yetenek maalesef bu cemaat mi, çete mi dersiniz her neyse, onlar tarafından maalesef kötü işlere kullanılmış. Gencecik beyinler bu adamın etrafında ne hale getirilmiş.
Allah’tan bir şekilde adalet yerini bulacak diye düşünüyorum Ankara Cumhuriyet Savcılığı işe koyulmuş ve bir an önce suçsuzları tespit edip tahliyesine başlayacaklarmış, bu güzel haber.
Ayrıca, Bylock tezgahı için kullanılan tuzak programların isimleri de belirlendi. Tuzak programlardan bazıları şöyle: “Best Free Music, Freezy Müzik, Bul Dinle, Freezy Play, Free Music Online, Mor German English Dictionary, En ucuz Fiyat Mor, Almanca-Türkçe Sözlük, Araba2.com.” Bu programlardan uzak durmakta yarar var. Tabi şimdiye kadar hiç birini yükleme değilseniz eğer.