Evlerinde saldırıya uğrayan 2 kardeşin cinayet şüphelileri çaldıkları telefondan yakalandı

0
7

Akif ÖZDEMİR/HATAY, (DHA)- HATAY’da yaralı halde bulunup, tedaviye alındıkları hastanede farklı tarihlerde hayatını kaybeden Mehmet ve Hüseyin Şen kardeşlerin, eve hırsızlık amacıyla giren komşularının kardeşi S.S. ile cezaevinde tanıştığı arkadaşı M.M.’nin saldırısına uğradıkları ortaya çıktı. S.S. ve M.M., çaldıkları cep telefonunun HTS kayıtları ve telefon sinyalinden yola çıkılarak yakalandı.
Antakya ilçesi Alaattin Mahallesi’nde 8 Ekim 2020 tarihinde birlikte yaşayan Hüseyin Şen ve kardeşi Mehmet Şen, evde boğaz, parmak ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralı halde bulundu. Olayla ilgili İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma timleri (JASAT) ile Antakya Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında S.U. ile olay gecesi evde bulunan E.C. gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen iki şüpheliden çelişkili beyanlarda bulunan E.C. tutuklandı, S.U. ise serbest bırakıldı. E.C.’de sonraki süreçte tahliye edildi.
Her ikisi de boğazından yaralandığı için iki kardeşin sözlü ifadesi alınamadı. Kardeşlerden durumu daha iyi olan Mehmet Şen sorulan sorulara göz kırpma yoluyla cevap vermeye çalıştı.
Kardeşlerden Hüseyin Şen 27 Ekim 2020’de Mehmet Şen ise 15 Aralık 2020’de hayatını kaybetti.
TELEFONLARIN İZİ SÜRÜLDÜ
Olay günü iki kardeşe ait cep telefonlarının evde bulunamamasını göz önünde bulunduran ekipler, HTS kayıtları ve sinyal bilgilerini araştırdı. Araştırmada Mehmet Şen’e ait cep telefonuna Altınözü ilçesinde C.S. adına kayıtlı SİM kart takılı olduğu, C.S.’nin telefonu M.K.’dan onun da S.S.’den aldığı tespit edildi. 
CEZAEVİNDE TANIŞMIŞLAR
Ekipler, daha önce de suç kaydı olan S.S.’yi gözaltına aldı. Birden fazla ‘hırsızlık’ suçundan kaydı bulunan S.S., ifadesinde cezaevinde tanıştığı M.M.’nin kendisine girilecek ev olup olmadığını sorduğunu kendisinin de ablasının da oturduğu mahallede çocukluğundan beri tanıdığı, evlerine sürekli girip çıktığı ve değerli eşyaların bulunduğu Hüseyin Şen’in evine girebileceklerini söylediğini belirtti. S.S., eve gittiklerinde kendisinin gözcülük yaptığını, M.M.’nin ise içeri girdiğini belirtti.
ÇALDIĞI MALZEMELER BULUNDU
Bunun üzerine M.M. de gözaltına alındı. M.M.’nin evinde yapılan aramada, Şen kardeşlerin evlerinden çalınan tarihi kama ile kılıç ele geçirildi.
Şüpheliler, dün, jandarmadaki işlemlerin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece ‘Kasten adam öldürme’ suçundan tutuklandı.

FOTOĞRAFLI

- Reklam -

- Reklam -