Etimesgut’ta türkü gecesi

0
274
- Reklam -

Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde sıladan türküler yükseldi.

Etimesgut Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, verdiği konserle başkentlilere türkü ziyafeti sundu. Belediye Başkanı Enver Demirel’in yanı sıra bini aşkın başkentlinin izlediği konser büyük beğeni topladı.

Yavuz Şanlı yönetimindeki koro, Anadolu’nun dörtbir köşesinden derlenen türküleri seslendirdi. 34 bayan 26 erkek korist ile 11 saz ekibinden oluşan 70 kişilik koro, 25 eser seslendirdi; 2 saatlik türkü keyfi yaşattı. Türkülere konuklar da eşlik ettiler. Sanatseverler, konserin finalinde Şehitler Ölmez türküsünü okuyan koroya ayyıldızlı Türk bayraklarıyla katıldılar.

- Reklam -
Etimesgut’ta türkü gecesi

BİZE AİT OLANA SAHİP ÇIKIYORUZ

Konser sonunda koro şefi Yavuz Şanlı ve koro ekibini kutlayan Demirel, “Çok güzel bir konser oldu. Böyle güzel konserleri özlemiştik.

Sizler de özlemişsiniz ki salonumuzu tamamen doldurdunuz. İşte böyle bize ait olan kültür ve sanat gibi değerlerin etrafında buluşursak birliğimiz beraberliğimiz daha da artar.

Belediye olarak bize ait olana her zaman sahip çıkıyoruz. İşte etiSEM bünyesinde kurduğumuz koromuzla türkülerimize, şarkılarımıza destek oluyoruz, onları sahipleniyoruz.

Böyle konserlerin kültür sanat etkinliklerinin düzenlenebileceği donatılar inşa ettik. Konserimizi düzenlediğimiz Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi de bunlardan biridir” dedi.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz