Etimesgut’a yeni Zabıta merkezi

0
353
- Reklam -

Etimesgut Belediyesi, Ahimesut Mahallesi Kapalı Pazarı ile Zabıta Merkezi inşaatını tamamladı. Zabıta merkezi hizmete girdi, semt pazarı ise Mart ayı içinde kurulmaya başlanacak.

Etimesgut Belediyesi, ilçedeki 6. zabıta merkezini Ahimesut Mahallesi’ne kurdu. 2016 TÜİK verilerine göre 22 bin 147 nüfusa sahip olan Ahimesut Mahallesi, zabıta hizmetinin yerinde verilmesiyle birlikte daha huzurlu ve güvenli hale geldi.

Çalışmalara başlayan zabıta ekipleri, yaptıkları denetimlerde satışa sunulan ürünlerin gramajı ve sağlığa uygunluğu ile vergi levhası ve işyeri açma ruhsatı gibi tüm konuları titizlikle inceliyor.

- Reklam -

Eksikleri olan işletmelere gerekli uyarılar ve yasal işlemler yapılıyor. Zabıta ekipleri, Ahimesut Kapalı Pazar yerinin hizmete girmesiyle birlikte, mahalle sakinlerinin huzur ve güven içinde alışveriş yapmaları, taze meyve-sebzeyi ucuza tüketmeleri için görev yapacak.

Etimesgut’a yeni Zabıta merkezi

HAYIRLI OLSUN

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, yeni hizmete giren Ahimesut Zabıta Merkezi’nin Etimesgut için hayırlı olmasını dileyerek, “İlçemiz hızla büyüyor.

Ahimesut Mahallemiz 22 bini aşan nüfusuyla 36 mahallemiz arasında 9. sıraya yükseldi. Mahalle sakinlerimizin istek ve önerilerini de dikkate alarak modern bir kapalı pazar yeri inşa ettik.

Hemen içerisinde zabıta merkezimizi kurduk. Zabıta ekiplerimiz, mahallemizdeki esnaflarımızın denetimleri, halkımızın istek ve şikayetlerinin anında karşılanması noktasında önemli bir görevi yerine getirecekler. Kısa bir süre sonra hizmete açacağımız pazar yerimizin de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz