Ana Sayfa Etiketler Yenimahalle Belediyesi

Etiket: Yenimahalle Belediyesi

Koronavirüs, beyne ulaşıp hasara neden olabiliyor

0
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Bilgin Öztürk, hastalarda koronavirüs kaynaklı beyin hasarının oluşabileceğini belirtti. Öztürk, "Bu konuda iki farklı teorimiz var; birincisi virüsün kendisinin beyne ulaşması sonucu yapmış olduğu hasar, buna bağlı ortaya çıkan bulgular, belirtiler. Diğeri de virüsün kan akımını etkilemesi sonucu sebep olduğu etkilenmeler" dedi.

Büyükşehir’den kadın ve çocuk bülteni

0
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ilkini dijital ortamda çıkardığı “Kadın ve Çocuk Bülteni”nin yeni sayısı yazılı olarak Başkentlilerle buluştu. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve 3 ayda bir yayımlanacak olan bültende çocuklar için eğitici oyunlar, kadına yönelik şiddetle mücadele konuları ile uzman röportajları yer alıyor.

Değeri 6,5 milyar lirayı bulan küçükbaş kurbanlıklar alıcısını bekliyor

0
Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, talep olursa yetiştiricinin 5 milyon başa kadar küçükbaş hayvanı pazara kurbanlık olarak indirebileceğini bildirerek, “Yaptığımız hesaplamalara göre, halen kurbanlık olarak ayrılan 3,5 milyon küçükbaşın değeri 4 milyar 550 milyon lirayı, 5 milyon küçükbaşın değeri ise 6,5 milyar lirayı buluyor” dedi.

Son Kırım Hanı Şahin Giray’ın Sonu ve Devlet Geleneği

4
Ruslar Kırım’ı ele geçirebilmek için çok dikkatli bir askeri strateji izliyorlar ve adım adım Kırım’ı ilhak için çabalıyorlardı. Kırım Hanlarının bağımsızlığını savunmak bu askeri stratejinin bir parçası idi. Kırım Osmanlı koruması altından çıkarılacak ve sonra bir şekilde işgal ve ilhak edilecekti.